Cumhurbaşkanı Erdoğan için Pınarhisar Cezaevi önünde 10 kurban kesildi

Mehmet YİRUN/PINARHİSAR (Kırklareli), () - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde okuduğu bir şiir nedeniyle 4 ay 10 gün hapis yattığı Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ndeki...

Haberler 29.07.2016, 18:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan için Pınarhisar Cezaevi önünde 10 kurban kesildi

Mehmet YİRUN/PINARHİSAR (Kırklareli), () - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde okuduğu bir şiir nedeniyle 4 ay 10 gün hapis yattığı Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ndeki kapalı cezaevi önünde işadamı Muharrem Erkut tarafından askeri darbe girişiminden kurtulduğu için 10 küçükbaş hayvan 'şükür kurbanı' olarak kesildi.
Kırklareli’nde oturan iş adam Muharrem Erkut, 15 Temmuz gecesi yaşanan askeri darbe girişiminden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağ salim kurtulması nedeniyle cezaevi önünde kurban kesti. Erdoğan’ın tutuklu olduğu dönemde eşi Papatya Erkut’un yaptığı yemekleri cezaevine götürdüğünü anlatan iş adam Muharrem hazırlattığı pankart ve kurbanlık koyunlarla cezaevi önüne geldi. 1999 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi’nde 4 ay 10 gün kaldığını ifade eden işadamı Erkut, "Cumhurbaşkanımızı Pınarhisar Cezaevinden tekbirlerle kurbanlarla uğurlamıştık. Aradan tam 17 yıl geçti. Bugün ki tekbir ve kurbanlar ise sayın Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz suikastından kurtulduğu içindir. Ben ömrümün geride kalan 60 yılını 60-71-80 darbeleri ile geçirmiş biri olarak yaşadım. Daha sonra postal sesleri ve tank gezmeleri ama o dönemler artık bitti. Şimdi şuna şahit oldum ve inanıyorum ki ömrümün kalan günlerini Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu sayesinde bir daha darbe riski olmadan yaşayabileceğim. Allah devletimize, ülkemize, milletimize bir daha 15 Temmuz yaşatmasın inşallah" dedi.
Okunan duaların ardından Pınarhisar Cezaevi’nde cumhurbaşkanı Erdoğan’ın suikast girişiminden sağ çıkması adına 10 adet kurban kesildi. Kurbanların 4 tanesi cezaevinde kalan tutuklulara dağıtılırken diğerleri ise kuran kurslarına verileceği belirtildi. Kurban kesimi sırasında işadamı Muharrem Erkut’un eşi Papatya da yanında yer aldı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@