Çocuklar çevre eylemi için getirilen sıpayı sevdi

ESKİŞEHİR'de çevre ile ilgili basın açıklaması için getirilen sıpa, çocukların ilgi odağı oldu. Çocuklardan bazıları sıpanın tüylerini tarakla taradı bazıları da eliyle sevdi.Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma ve Geliştirme...

Haberler 12.03.2016, 16:50
Çocuklar çevre eylemi için getirilen sıpayı sevdi
ESKİŞEHİR'de çevre ile ilgili basın açıklaması için getirilen sıpa, çocukların ilgi odağı oldu. Çocuklardan bazıları sıpanın tüylerini tarakla taradı bazıları da eliyle sevdi.

Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma ve Geliştirme Derneği tarafından Hamamyolu Caddesi'ndeki Saatli Park'ta basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması için daha önceden merkeze bağlı köy olan Sultandere Mahallesi'nden bir sıpa getirildi. Basın açıklamasının olduğu yere de. 'Bir yeşil dünya bırakın biz eşek sıpalarına' yazılı pankart asıldı.

Çok sayıda çocuk gördükleri sıpanın yanına gitti. Bazı çocuklar annelerinin kendilerine verdikleri tarakla sıpanın tüylerini taradı, bazı çocuklar da minik elleriyle dokundukları sıpayı sevdi.

Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Halit Gürsoy, çevreye olan duyarlılığa dikkat çekmek amacıyla sıpalı basın açıklaması yaptıklarını söyledi. Gürsoy açıklamasında şöyle dedi:
"Yazarlar romanlarında, hikayelerinde, şairler şiirinde imge kullanarak zenginlik ve kazandırıyorlar. Gördüğünüz görsel kompozisyonda çocuklarımıza olan sevgimizin tepe noktası eşek sıpasını canlı imge olarak koyduk. Çocuklarımızı sevmek sorumluluktur, doğayı sevmektir, yurdumuzu ve insanlığı sevmektir. Sevgili çocuklar doğanın korunmasında en çok sizlere güveniyoruz.  Çünkü sizler akıllısınız, zekisiniz, çalışkansınız, duyarlısınız."
Yapılan konuşmaların ardından çocukların yanısıra vatandaşlar da sıpayla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@