CHP'li Sancar'dan 'Darbeci işadamlarından birini Başkan Zolan'ın odasında gördüm' iddiası

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, Pamukkale Belediye Başkanı Ak Partili Hüseyin Gürlesin'in yerel bir televizyon kanalına verdiği röportajında, darbeci işadamlarından birini darbe gecesi Büyükşehir Belediye...

Haberler 26.07.2016, 16:13
CHP'li Sancar'dan 'Darbeci işadamlarından birini Başkan Zolan'ın odasında gördüm' iddiası
Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, () - CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, Pamukkale Belediye Başkanı Ak Partili Hüseyin Gürlesin'in yerel bir televizyon kanalına verdiği röportajında, darbeci işadamlarından birini darbe gecesi Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan'ın makam odasında gördüğünü söylediğini belirterek, Gürlesin'den bu iddiasını ispat etmesini istedi.

CHP İl Başkanı Teoman Sancar, partisinin İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında Denizli'de yayın yapan yerel Pamukkale TV kamerasına 19 Temmuz akşamı Demokrasi Nöbeti sırasında röportaj veren Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Gürlesin'in, Denizli'de darbeci işadamlarını bildiğini, elinde belgeler olduğunu ve bu işadamlarından birini darbe gecesi Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan'ın makam odasında gördüğünü söylediğini ileri sürdü. CHP İl Başkanı Sancar, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin'in işaret ettiği darbeci işadamlarını kameraya değil, Adliye'ye giderek ihbar etmesi gerektiğini söyledi. CHP'li Sancar, şöyle konuştu:

"Başkan Gürlesin'in beyanını izlediğimde dona kaldım, bu açık seçik olarak darbe gecesi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın odasında darbecilerin cemaatin önde gelen adamlarının olduğu söylemiştir. Bu açık ihbardır, beyandır. Bölge imalarından bahsediyor. Gürlesin, kimleri işaret ediyor. İşaret ettiklerini kameraya değil, adliyeye giderek ihbar etmekle sorumludur. Darbeyle ilgili mücadelenin ve araştırmaların bitmediği bu süreçte hukuka yardımcı olmak zorundadır. Bu Başkan Gürlesin'in birçok konuyu bildiğinin ispatıdır. Kendisini yargıya yardımcı olmasını ve meydanda bekleyen vatandaşlarımıza bir bilgi olarak vermelidir. 19 Temmuz'dan bugüne kadar, elindeki belgeleri kimlerle paylaştı, bu belgeler nelerdir? Hala elinde midir? Yoksa Adliye'ye vermiş midir? Açıklamasını bekliyoruz."
CHP'li Sancar, her iki belediye başkanın da AK Partili olduğunu vurgulayarak, "Bu anlamda genel başkanların, Başbakan'ın Cumhurbaşkanın, darbeyi ne kadar şiddetle ve nefretle kınadıklarını bilmelerine rağmen, hala o gece darbeci olarak bildikleri, ellerinde belgelerle ispat ettikleri kişilerle o gece orada ne yapmışlardır, nasıl oturmuşlardır, oda şüpheye şayandır. Ordu komutanlarının, valilerin başsavcıların, hakimlerin makamından alınıp, tutuklandığı dönemde o odada oturan darbecinin ön öndeki ismi kimdir, bizde merak ediyoruz. Dilerim Osman Zolan ve Hüseyin Gürlesin, bu konuda bildikleri varsa yangıyla ve kamuoyuyla paylaşır" dedi.

GÜRLESİN'İN KONUŞMASI 

Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Gürlesin, 19 Temmuz akşamı Delikliçınar Meydanı'nda demokrasi nöbeti sırasında yerel Pamukkale TV'deki röportajında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yanlış yapan kim varsa askerdir, polistir, işadamıdır. Altını çiziyorum, özellikle bunu bilerek söylüyorum. Önde olan birileri var. Bunların da hesabı sorulacak. Bunlara da biz aracı olacağız. İşadamı olarak öne çıkan insanlar var, aleni olarak. Şunu söyleyeyim, elimizde belgeler var. Bölge imamlarının yazdığı, 'Çok zor durumdayız. FETÖ terör örgütü başındaki hoca efendiye söz söylemeyin, ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında da söylemeyin, basın toplantısı yapın' şeklinde aynısını burada da yapıyorlar. O kişiyi, ne demek istediğimi herkes çok iyi anlıyor. Burada şunu söyleyeceğim, maalesef darbe girişiminin olduğu akşam Büyükşehir Belediye Başkanı'nın odasında görüyorum ben bu kişiyi. Düşünebiliyor musunuz, belli bir noktada. Bunların hepsinin inine girilecek. Kimsenin şüphesi olmasın."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@