Çankırı’da demokrasi nöbetinde gıyabi cenaze namazı

Ethem YENİGÜRBÜZ / ÇANKIRI, () - DARBE girişimine karşı Çankırı Belediye Meydanı’ndaki demokrasi nöbetinin 6'ncı gününde demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı. Darbe girişiminin başladığı 15 Temmuz gününden...

Haberler 21.07.2016, 14:47
Çankırı’da demokrasi nöbetinde gıyabi cenaze namazı

Ethem YENİGÜRBÜZ / ÇANKIRI, () - DARBE girişimine karşı Çankırı Belediye Meydanı’ndaki demokrasi nöbetinin 6'ncı gününde demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Darbe girişiminin başladığı 15 Temmuz gününden itibaren sabaha kadar demokrasi nöbeti tutan Çankırılı'lar, belediyenin koordine ettiği demokrasi nöbetlerinin 6'ncısını gerçekleştirdi. Meydana kurulan platformda konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, 15 Temmuz’un vatandaşlar tarafından demokrasi bayramı olarak ilan edildiğini belirterek, "Kendi bayramını 6 gündür heyecanı azalmadan kutlayan bir millet, acaba başka bir yerde var mıdır? Geçmişi tarihi başarılarla dolu bu millet, bugün bir tarih daha yazmıştır. Bu milletin kodlarıyla oynamaya kalkanlar, karşılarında yine bu milletin kendisini bulacaklardır. Bunu hiçbir zaman unutmasınlar."
konuşmaların ardından gecenin ilerleyen saatlerinde Belediye Meydanı’nda darbe girişiminde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılınıp dualar edildi.
FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@