Burdur'da mühürlenen özel okul hazineye devredildi

Mesut MADAN/BURDUR, () - BURDUR'da Fethullah Gülen cemaatine yakın olduğu ileri sürülen ve 4 gün önce mühürlenen Özel Alpaslan Ali Can Okulları'nın bulunduğu bina hazineye devredildi. Polis eşliğinde okula gelen Milli Emlak Müdürlüğü...

Haberler 23.07.2016, 13:42
Burdur'da mühürlenen özel okul hazineye devredildi

Mesut MADAN/BURDUR, () - BURDUR'da Fethullah Gülen cemaatine yakın olduğu ileri sürülen ve 4 gün önce mühürlenen Özel Alpaslan Ali Can Okulları'nın bulunduğu bina hazineye devredildi. Polis eşliğinde okula gelen Milli Emlak Müdürlüğü ekipleri malzeme tespiti yaptıktan sonra okulun tabelalarını söktü.
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Atatürk Mahallesi'nde faaliyet gösteren Özel Alpaslan Ali Can İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi'nin bulunduğu mülke ilişkin kira sözleşmesinin yenilenmemesi gerekçesiyle 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nun 7'nci maddesi uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından 24 Mart 2016 tarihinde kapatma kararı verildi. Bunun sonrasında okulların öğrenci ve çalışan personelinin mağduriyetine neden olmadan 1 Temmuz 2016 tarihinde kapatılması kararlaştırılırken, buna ilişkin karar da Burdur Valiliği'ne gönderildi. Karar 19 Temmuz'da Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri tarafından okul binasına gidilerek kurucu temsilci Nuri Yıldız ve okulun avukatı Ömer Çetin'e tebliğ edildi, daha sonra ekipler okulun mühürleme işlemini gerçekleştirdi.

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Olağanüstü Hal Kararnamesi ile kapatılmasına karar verilen Özel Alpaslan Ali Can Okulları hazineye devredildi. Bu sabah polis eşliğinde okula gelen Milli Emlak Müdürlüğü ekipleri kapalı kapıları çilingir marifetiyle açtırdı. Ekipler daha sonra okuldaki malzemelerin tespitini yaptıktan sonra okulun tabelalarına söktü.
OHAL Kararnamesi gereği Özel Alpaslan Ali Can Okulları'nın bulunduğu bina ve içindeki malzemelerin hazineye devredildiği belirtildi.

FOTOĞRAFLI
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@