Bolu ve Düzce'de darbe girişiminde ölenlere gıyabi namaz

Mutlu YUCA- Tezcan SOLMAZ/BOLU, DÜZCE, () - BOLU ve Düzce'de, 15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazları kılındı. Bolu'da yaklaşık 2 bin kişi, gıyabi cenaze namazı için Belediye Meydanı'nda...

Haberler 22.07.2016, 18:05
Bolu ve Düzce'de darbe girişiminde ölenlere gıyabi namaz

Mutlu YUCA- Tezcan SOLMAZ/BOLU, DÜZCE, () - BOLU ve Düzce'de, 15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazları kılındı.
Bolu'da yaklaşık 2 bin kişi, gıyabi cenaze namazı için Belediye Meydanı'nda toplandı. Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay da cemaat arasında yer aldı. Türk bayraklarının asıldığı meydanda, darbe girişiminde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı, dualar edildi.
Darbe girişiminde ölenler için Düzce'de Cedidiye Camii’nde kılınan gıyabi cenaze namazına Vali Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Namaz öncesi konuşan Vali Fidan, darbe girişiminde hayatını kaybeden demokrasi şehitlerine rahmet dileyerek şöyle dedi:

"Cuma günü olayları duyduğumuz andan itibaren bizler de toplantı haline geçtik. Toplantı devam ederklen vatandaşlarımızın sokağa indiğini duyduk bizler de yanlarına geldik. Ben hassasiyet gösteren, milletimizin, devletimizin yanında duran bütün vatandaşlarımıza, kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Allah milletimize zeval vermesin."
Daha sonra gıyabi cenaze namazı kılındı, dualar okundu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@