Bolu'da 'darbe anı defteri' açıldı

Murat KÜÇÜK/BOLU, () - BOLU'da, darbe girişiminin ardından her akşam 'demokrasi nöbeti' tutulan Belediye Meydanı'nda anı defteri açıldı. AK Parti İl Başkanlığı'nca, halkın darbe girişimiyle ilgili düşüncelerini yazmaları için...

Haberler 20.07.2016, 18:40
Bolu'da 'darbe anı defteri' açıldı

Murat KÜÇÜK/BOLU, () - BOLU'da, darbe girişiminin ardından her akşam 'demokrasi nöbeti' tutulan Belediye Meydanı'nda anı defteri açıldı.
AK Parti İl Başkanlığı'nca, halkın darbe girişimiyle ilgili düşüncelerini yazmaları için konulan anı defterinin açılışı törenle yapıldı. Törene Bolu Belediye Başkanı AK Partili Alaaddin Yılmaz ve partililer katıldı. Deftere ilk düşüncelerini İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yazdı. Törende konuşan Başkan Yılmaz, Türkiye’de yeni bir dönem başladığını belirterek, "Allah bu dönemi hepimiz için hayırlı eğlesin. Bir arınma dönemi olacaktır. İl Başkanlığımızın düşündüğü bu anı defteri gelecek için önemli bir not kaydedecektir. Köroğlu diyarı Bolu’dan ve Türkiye’nin her yerinden tüm dünyaya demokrasi dersi verilmiştir. Cumhurbaşkanımız ve başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ile Cumhuriyet tarihinin en kanlı darbesini engelledik. 15 Temmuz gecesinin en önemli konularından biri de tüm partilerin siyasi fark gözetmeksizin, bütün halkımızın ortak bir hedef için, demokrasi için birleşebileceğini göstermiş olmasıdır. Din, dil, ırk ve siyasi görüşü ne olursa olsun herkes demokrasi tarihimize kara leke olarak geçecek bu ihanet ayaklanmasına karşı dik durmuştur. Bu uğurda canlarını feda eden tüm demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum" dedi.

Anı defterinin 'demokrasi nöbeti' bitinceye kadar alanda kalacağı, daha sonra defterin kitaba dönüştürüleceği belirtildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@