Bolu'da 6 dernek mühürlendi

Murat KÜÇÜK/BOLU, () - BOLU'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu iddia edilen 6 dernek mühürlendi. FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Resmi Gazete'de yayımlanan OHAL kapsamında alınan tedbirlere...

Haberler 23.07.2016, 23:49
Bolu'da 6 dernek mühürlendi

Murat KÜÇÜK/BOLU, () - BOLU'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu iddia edilen 6 dernek mühürlendi.
FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Resmi Gazete'de yayımlanan OHAL kapsamında alınan tedbirlere ilişkin kanun hükmünde kararname gereği harekete geçen Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü ve maliye ekipleri, il merkezi, Göynük ve Mudurnu ilçelerinde kapatılma kararı bulunan 9 dernek için harekete geçti. Mahkeme kararıyla daha önceden kapatılan bir dernek ve ofisi bulunmayan bir dernek dışındaki 6 derneğin yöneticilerine kapatma kararı tebliğ edildi.
Gün boyu dernek binalarında süren aramalar sonrası, ekipler kurumlara ait gayrimenkullerin tespitini yaptı. İşlemlerin ardından zabıta ekipleri faaliyeti durdurulan dernekleri mühürledi. Mühürleme sırasında zabıta ekiplerine kent merkezinde polis, jandarma bölgelerinde ise jandarma ekipleri eşlik etti.
Bir dernekle ilgili olarak ise ekiplerin çalışması sürüyor.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@