Boğaziçi'nden geçerken Fatiha okuyun

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, “Bizim için İstiklal Savaşı’nda Çanakkale neyse Boğaziçi de odur.

Haberler 28.07.2016, 10:33
Boğaziçi'nden geçerken Fatiha okuyun
AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, “Bizim için İstiklal Savaşı’nda Çanakkale neyse Boğaziçi de odur. O köprülerden geçerken Akif’in dediği gibi: ‘Dur yolcu geçme’ diyeceğiz. Lütfen ellerinizi kaldırın ve o şehitlerimize bir Fatiha okumayı unutmayın” dedi. Temurci, darbe girişimine partilerin ayrım gözetmeksizin karşı çıktıklarını, "Bu millet, bu bayrak, asker, polis bizim” bakış açısıyla hareket edeceklerini söyledi.

Avcılar’da sürdürülen ‘Demokrasi nöbeti’nde dün gece sela okundu, saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı söylendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) oluşturduğu platformdan konuşan AK Parti İl Başkanı Temurci, darbe girişiminden 13 gün geçtiği halde 1 saat öncesindeymiş gibi bunu hatırladıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Bizi bu meydanlara toplayan tek derdimiz al bayraktır. Bu bayrak dalgalandıkça Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmeye giden o alçaklar başaramayacaklar. Milletine ateş eden, meclisini bombalayan o haşhaşiler; bu ülkede yaşama şansı olmayan alçaklardır. Mutlaka cezalandırılacaklardır. Evet biz de idam istiyoruz. Liderimiz Erdoğan, ‘Parlamento bu işi çözer ve benim önüme getirirse ben de imzalarım’ dedi. Bu uzun adamın sözünden hiçbir zaman vazgeçmediğini biliyorsunuz. Parlamento görevini yaparsa Recep Tayyip Erdoğan görevini yapar. Bu vatan, hainlerine her zaman mezar olacak. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın."

"TÜRKİYE ÇOK DAHA GÜÇLÜ OLACAK"

Temurci, 15 Temmuz'dan yeni Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını vurgularken, "Türkiye de çok daha güçlü olacak. Birbirimize sımsıkı sarılmak zorundayız. Ama bu kürsüye vatan için millet için bayrak, kardeşlik için çıkacağız. CHP’lisi de, MHP’lisi de diğerleri de gelsin. Buraya gelenler de aynı şeyi söyleyecek kardeşlik ve birlikten söz edecek" diye konuştu.

ÇANAKKALE VE BOĞAZİÇİ

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Boğaziçi Köprüsü isminin ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirildiğini hatırlatırken şöyle konuştu:
“Bizim için İstiklal Savaşı’nda Çanakkale neyse Boğaziçi de o dur. Genç kardeşlerim o tankları durdurmasa, tanklar karşıya geçse, her şey çok farklı olacaktı. İç savaş sıkacaktı. O köprüden geçerken Akif’in dediği gibi: ‘Dur yolcu geçme’ diyeceğiz. Lütfen köprüyü geçerken ellerinizi kaldırın ve o şehitlerimize bir Fatiha okumayı unutmayın. Çünkü Çanakkale’de o şehitler neyse 50 yıl sonra Boğaziçi köprülerinde, değişik yerlerde şehit edilenler aynı şekilde anılacak. Geleceğin Türkiyesi’ne bakarak çok daha kardeş olacağız. Bir olacağız.”

Temurci, 40 yıldan bu yana devleti ele geçirmeye çalışan alçakların, kardeşi kardeşe düşürmeye çalıştıklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mustafa Kemal gibi diz çökmediğini anlatırken, “Böyle bir millet ve lideri bize bahşettigi için rabbimize şükür ediyoruz” dedi. AK Parti İl Başkanı Temurci şöyle devam etti:
"O alçaklar her yerden;, peygamber ocağından da temizlenecekler. Bu bayrak, bu asker, bu polis bizim. Böyle bakacağız meseleye. 15 Temmuz öncesi ve sonrası vardı. 15 Temmuz öncesi eşit vatandaşlarıydık. Yine öyleyiz. Ama 15 Temmuz’dan sonra genç kardeşlerim sahaya çıktı. Bu millet; 'vatan elden gidiyor' diye mermilerin üzerine doğru gittiyse, bu millet artık cephede savaştığını giösteren bir millettir. Bu millet; başkomutanın emri ile İstanbul ve Türkiye’nin her yerinde nöbet tutuyorsa bu millet aynı zamanda cephede nöbet tutan arkadaşlardır diyorum.”

AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan da Türk milletinin kararlı tutumunu ortaya koyduğunu hiçbir gücün karşısında duramayacağını söyledi. Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, 15 Temmuz'da ülkede iç savaş çıkarılmasını hedeflediğini belirttiği Fethullah Gülen için, “Bu şeytan herif, 30 yıldır bu şeytan planını yapıyor. Bunu toprak bile kabul etmez, bu hainliği cehennem bile kabul etmez. O kadar şerefsiz hain bir adamdır” dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@