Bodrum'un maskotu Akdeniz foku

BODRUM'a bağlı Yalıkavak Mahallesi'nde bir hafta içinde 8 kez karaya çıkan dev Akdeniz foku, tatilcilerin ilgi odağı oldu. Küdür Yarımadası Prensen Koyu'nda tatilcilere bir hafta içinde 8 kez karaya çıkarak sürpriz yapan yaklaşık...

Haberler 20.07.2016, 13:56
Bodrum'un maskotu Akdeniz foku
BODRUM'a bağlı Yalıkavak Mahallesi'nde bir hafta içinde 8 kez karaya çıkan dev Akdeniz foku, tatilcilerin ilgi odağı oldu.
Küdür Yarımadası Prensen Koyu'nda tatilcilere bir hafta içinde 8 kez karaya çıkarak sürpriz yapan yaklaşık 2 metre uzunluğunda ve 150 kilo ağırlığındaki dev Akdeniz foku gönülleri fethetti. İnsanların kendisine yanaşmayan ve aksi halde denize dönen sevimli fok, kenttin maskotu oldu. Ankara'dan kente tatile gelen 34 yaşındaki Yeşim Dilen, "Uzaktan gördüğümüzde hareketsiz yatıyordu. Plajın kıyısına çıkmıştı. Önce ölü veya yaralı olduğunu düşündük. Ancak yanaştığımızda hareket edip denize döndü. 5-6 gün içerisinde 7-8 kez karaya çıktı bir süre durduktan sonra yeniden denize döndü. Burada Akdeniz foklarının yaşam alanı olduğunu biliyoruz. Yavru foklarda var. Bölgenin bakir olması nedeniyle rahat hareket ediyorlar" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@