Bodrum'da liselileren terör tepkisi

BODRUM'da, son zamanlarda artar terör olayları, Türkiye Liseliler Birliği Bodrum Grubu tarafından, düzenlenen basın açıklamasıyla lanetlendi. Lisesilerin eylemine, çevredekiler de alkışlarla destek verdi. Bodrum Belediye Meydanı'nda,...

Haberler 28.02.2016, 18:55
Bodrum'da liselileren terör tepkisi
BODRUM'da, son zamanlarda artar terör olayları, Türkiye Liseliler Birliği Bodrum Grubu tarafından, düzenlenen basın açıklamasıyla lanetlendi. Lisesilerin eylemine, çevredekiler de alkışlarla destek verdi.
Bodrum Belediye Meydanı'nda, 'Terörün karşısıda Mehmetçiğin yanındayız' yazılı pankartı açıp, Türk bayrağı ve Atatürk portresi taşıyan Türkiye Liseliler Birliği Bodrum Grubu üyesi 20 genç, 'Hepimiz Mehmetiz PKK'ya yeteriz', 'Kahrolsun Amerikan emperyalizmi', 'Vatan sana canım feda' ve 'Ne mutlu Türk'üm diyene' sloganları attı. Eyleme Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri de destek verdi. Türkiye Liseliler Birliği Bodrum Sözcüsü Yağız Coşkun, grup adına yaptığı açıklamada, "Ankara'da, Türkiyemiz'in kalbinde daha 12 gün önce, 20'si rütbeli asker olmak üzere 29 vatandaşımızı teröre kurban verdik. Hemen sonrasında Diyarbakır ve Şırnak'ta yine PKK terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırılarla 12 askerimizi toprağa verdik. Gün bir kez daha terörün merkezlerine karşı harekete geçme günüdür. Türk gençliği ve Türk milleti bölücü terörün arkasındaki kuvveti çok net bir şekilde görmektedir. Türk ordusu bölücü terörün üzerine gittikçe Türkiye'de bombalar patlamaktadır" dedi.
"Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın ilk dört maddesini kaldırmaya çalışanlar PKK'yı gömüldüğü hendeklerden kurtarmaya çabalamış olur" diyen Coşkun şöyle devam etti:
"Anayasanın ilk dört maddesine el uzatmaya çalışanlar meşruluklarını yitirirler. Zaten kurdukları anayasa komisyonları hüsrana uğramıştır. Türk milleti genciyle, yaşlısıyla vatan bütünlüğünü ve milletin birliğini savunarak başkanlık sevdalılarına gereken yanıtı verecektir. Başkanlık sistemi ve yeni anayasa, Türkiye'yi bölmeden asla ama asla gerçekleştirilemez. Şehitlerin kanlarıyla sulanmış vatanımızı bölmeye çalışanların heveslerini kursaklarında bırakacağız. Gün tüm Türk milleti olarak emperyalizme ve onun güdümündeki terörü bitirene dek mücadele etme günüdür. Gün, tek yürek olma günüdür. Gün, Mustafa Kemal olma günüdür."
Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@