Bodrum'da 'Koyunbaba Plajı halkındır' eylemi

Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), () - BODRUM'daki Koyunbaba Halk Plajı'na belediye tarafından konulan şezlong ve soyunma kabinlerinin kırılıp, denize atılması, güneş şemsiyelerinin ise üzerine benzin dökülüp yakılması tatilciler tarafından...

Haberler 07.08.2016, 16:47
Bodrum'da 'Koyunbaba Plajı halkındır' eylemi

Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), () - BODRUM'daki Koyunbaba Halk Plajı'na belediye tarafından konulan şezlong ve soyunma kabinlerinin kırılıp, denize atılması, güneş şemsiyelerinin ise üzerine benzin dökülüp yakılması tatilciler tarafından protesto edildi. 
Gümüşlük Mahallesi'ndeki Koyunbaba Halk Plajı'na Bodrum Belediyesi tarafından iki ay önce yapılan düzenleme ile şemsiyeler, şezlonglar ve soyunma kabinleri yerleştirildi. Geçen 5 Ağustos gecesi plajdaki 25 şemsiyenin benzin dökülerek yakılması, şezlognlardan 60'ının kırılması, soyunma kabinlerinin ise sökülüp, denize atılması üzerine bugün çevrede oturan halk protestoda bulundu. Gümüşlük Platformu ile Bodrum Yarımadası Çevre Koruma Platformu üyeleri de 'Plajıma Dokunma' eylemine destek verdi. Ellerinde 'Şemsiyeye ateşle yaklaşma', 'Her türlü talana son', 'Şemsiyeyi yakarsan güneş de seni yakar', 'Güneş geldi kaç kaç, şemsiyeni aç aç', 'Kıyılara  halkındır', 'Halk plajına sahip çıkıyor' ve 'Vandallığa hayır' yazılı dövizlerle kırılan şezlong parçalarını taşıyan eylemciler, tepkilerini dile getirdi. Yaklaşık 80 kişinin katıldığı eleme plajdaki tatilciler de alkışlarla destek verdi.

Gümüşlük Platformu Sözcüsü İbrahim Hakkı Zırh yaptığı konuşmada, "Bodrum kıyıları rant uğruna yağmalana yağmalana bu hale geldi. Elde kalan, çok az sayıdaki halk plajını ne pahasına olursa olsun savunacağız" dedi.
Koyunbaba Mahallesi Muhtar Azası Hüseyin Bilen de "Bu kamu malına açık bir sabotaj. Hiçbir ticari amaç gözetmeksizin yaptığımız halk plajına yapılan bu saldırıyı kınıyor, suçluların bulunmasını istiyoruz" diye konuştu.
Grup, açıklamaların ardından olaysız dağıldı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@