Beşiktaş Belediyesi temizlik işçileri havalimanında gönül aldı

Hüseyin ASLIYÜCE / İstanbul, () - KENDİLERİNE hafta başında imzalatılan yeni sözleşme nedeniyle maaşlarının düşürüleceği gerekçesiyle eylem yapan Beşiktaş Belediyesi temizlik işçileri, olayın yanlış anlaşıldığının ortaya...

Haberler 28.02.2016, 23:34
Beşiktaş Belediyesi temizlik işçileri havalimanında gönül aldı

Hüseyin ASLIYÜCE / İstanbul, () - KENDİLERİNE hafta başında imzalatılan yeni sözleşme nedeniyle maaşlarının düşürüleceği gerekçesiyle eylem yapan Beşiktaş Belediyesi temizlik işçileri, olayın yanlış anlaşıldığının ortaya çıkması üzerine, Umre'den dönen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı Atatürk Havalimanı'nda alkışlarla ve çiçeklerle karşıladı.

Yaklaşık 400 temizlik işçisi saat 21.30 sıralarında Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde toplanmaya başladı. Üzerlerinde işçi kıyafetiyle terminalde bekleyen işçiler, Umre'den dönen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı alkışlarla ve çiçeklerle karşıladı. Hazinedar da işçilerle tek tek tokalaşarak selamlaştı.


Daha sonra terminal dışında konuşan Başkan Hazinedar şunları söyledi

Zor gittim. Bunu biliyorsunuz. Bazıları bizi anlamadılar. Bizim yaşadıklarımızı anlamazlar. Hoş ben de anlamadım ya, pazartesi günü çok üzüldüm. İçeride bunu bazı arkadaşlarla paylaştım. Gerçekten pazartesi günü hayatımın en zor anlarından biriydi. Dediler ki, 'Bizim temizlik işçisi arkadaşlar yürüyorlar.' 'Niye yürüyorlar ki' dedim. Güzel bir şey için yürüyorlardır herhalde. Ve o kadar üzüldüm ki, sizinle de geldim, paylaştım. Bunu anlamakta güçlük çektim. Ve bizi pazartesi günü karşı karşıya getirenlere cevabımızı vermek zorundayız. Hem içeridekilere hem dışarıdakilere. Bilin ki, bunların ektiği nifak tohumları ailenize ve evinize ekilen nifak tohumlarıdır. Ben biliyorum ki, onlar ne sizi ne bizi düşünüyorlar. Emin olun ki, onlar başka yerlere hizmet ediyorlar. Onlara gereken cevabı hep beraber vermeliyiz inşallah. Sırtıma saplanmış olan hançer bilin ki size de saplanmış hançerdir. Pazartesinin hançeri çıktı. Benden yana haklarım, emeklerim helal olsun.

Beşiktaş Belediyesi temizlik işçileri, hafta başında imzalatılan yeni sözleşmeyle maaşlarında kesinti yapılmak istendiği söylentileri üzerine eylem yapmış, Çilekli Caddesi'nden sloganlarla belediyeye yürümüştü. Belediye yetkililerinin sorunun çözümü için söz vermesi üzerine işçiler dağılmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@