BBP'li Destici: Fethullahçı yaftası alçakça, kahpece iftira

ANKARA, () - BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisine Fethullahçı yaftası vuranların müfteri alçak, namussuz ve şerefsiz olduğunu söyledi. Partisinin MKYK toplantısı öncesi düzenlediği basın toplantısında konuşan...

Haberler 24.07.2016, 17:34
BBP'li Destici: Fethullahçı yaftası alçakça, kahpece iftira

ANKARA, () - BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisine Fethullahçı yaftası vuranların müfteri alçak, namussuz ve şerefsiz olduğunu söyledi.
Partisinin MKYK toplantısı öncesi düzenlediği basın toplantısında konuşan Mustafa Destici, "Şunu açık ve net olarak ifade etmek istiyorum. Büyük Birlik Partisi kadroları, divanı, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK), Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyelerimiz rahmetli Muhsin Başkanımızdan, ondan sonra genel başkan olan kişinin döneminde partide kimler varsa onlar var. İşte arkadaşlar burada. Büyük Birlik Partisi yönetimi burada. Kimmiş bu Fethullahçı yapılanması" diyerek tepki gösterdi.
"NEYE İNANMIŞSAK ONU YAPTIK"

Bunun kara bir iftira olduğunu belirten Destici, "Açıkça söylüyorum. Alçakça, namussuzca, kahpece ve açıkça şerefsizce yapılan bir iftiradır. Bu iftira Büyük Birlik Partisi üzerinden tutmaz. Biz bugüne kadar neye inanmışsak onu söyledik. Hep doğruların yanında, yanlışların karşısında durduk. Bizde insanız hata yapmış olabiliriz. Ama neye inanmışsak onu yaptık" dedi. Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:
"5 Temmuz bizim için de bir milattır. Bazı olaylara, bazı kişilere, bazı gruplara bizde iyi niyetle bakmış olabiliriz. Burası milliyetçi, maneviyatçı ve Demokrat parti. Biz Allah’ın varlığı, Resulün risaleti dışında her şeyi tartışırız, konuşuruz diyen bir siyasi hareketiz, açık bir siyasi partiyiz" şeklinde konuştu. Eğer sorumlu aranacaksa o zaman herkesin önce kendisine ve aynaya bakması lazım."
Darbe gecesi resmi olarak 00.10'da ilk açıklama yapan muhalefet partisi genel başkanının kendisi olduğunu belirten Destici, "CHP ve MHP Genel Başkanlarına da teşekkür ediyorum o geceki duruşlarından dolayı. Ama onlardan önce açıklama yapan biziz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@