BBP Genel Başkan Yardımcısı Çayır: "FETÖ darbe hareketi püskürtülmüştür"

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır Kızılay Güven Park’ta darbe girişimi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Çayır, 12 Eylül darbesinde yaşadıklarını ve darbenin ülke üzerindeki etkilerini dile getirdi. "ZİNDANLARDA...

Haberler 20.07.2016, 14:46
BBP Genel Başkan Yardımcısı Çayır: "FETÖ darbe hareketi püskürtülmüştür"
BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır Kızılay Güven Park’ta darbe girişimi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Çayır, 12 Eylül darbesinde yaşadıklarını ve darbenin ülke üzerindeki etkilerini dile getirdi.

"ZİNDANLARDA HAYATIMIZ KARARDI"

BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır 12 Eylül darbesinde yaşadıklarını şu sözler ile dile getirdi, “Şükürler olsun ki ,tarihimizde ilk kez bir darbe kalkışması ,milletimizin dirayeti ,karşı koyması ve iradesiyle bertaraf edilmiştir. Biz 12 Eylüllerde zindanlarda,darbecilerin her türlü kötü muamelesine, işkencesine ve idamına muhatap olduk.Yıllarca kan ağladık, öldürüldük, sürüldük ve zindanlarda hayatımız karardı.” dedi.

"BENİ SEVENLER YAPTIYSA BENİM NE SUÇUM VAR"

15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimi ile ilgili açıklamada bulunan Çayır, “Biliyoruz ki, darbenin panzehiri halkın tepki göstermesi ve sokakta darbecilerle yüzleşmesidir. Hamdolsun ki bu gerçekleşmiş ve FETÖ darbe hareketi püskürtülmüştür. Bugün geldiğimiz bu noktada, darbecilerin kimliği ortaya çıkmıştır. Ne yazık ki kendilerini masum göstermeye çalışan paralel örgüt, iktidarı devirmek, ülke yönetimine el koymak, meclisi lağvetmek, milli iradeyi yok etmek üzere darbe kalkışmasına girişmişlerdir. Biz bu zihniyetin artık yok olması gerektiğine inanıyoruz. Amerika’nın kanatları altında oturarak, beni sevenler yaptıysa benim ne suçum var demeye çalışan zata sesleniyorum. Amerika seni teslim etmeden gel kendin teslim ol hesap ver.”dedi.

FOTOĞRAF

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@