Baykal: Türkiye Cumhuriyeti'ne hep birlikte sahip çıkmalıyız

Ahmet ACAR/KAŞ(Antalya), () - CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili, "Bir daha böyle olaylarla karşılaşmamak için siyasi partilerimiz uzlaşı içinde gerekli tedbirleri almalıdır....

Haberler 04.08.2016, 15:27
Baykal: Türkiye Cumhuriyeti'ne hep birlikte sahip çıkmalıyız

Ahmet ACAR/KAŞ(Antalya), () - CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili, "Bir daha böyle olaylarla karşılaşmamak için siyasi partilerimiz uzlaşı içinde gerekli tedbirleri almalıdır. Türkiye Cumhuriyeti'ne hep birlikte sahip çıkmalıyız" dedi.
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Kaş'a bağlı Gömbe Yaylası'nda partisinin ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Eski milletvekili Tuncay Ercenk'in eşlik ettiği Deniz Baykal Kaş, Demre, Elmalı, Finike, Kumluca, Kemer ve Korkuteli ilçe başkanlarıyla görüştü. Öncesinde bölge halkıyla sohbet eden Deniz Baykal, 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirdi. Darbe girişiminin direkt olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef aldığını söyleyen Baykal, iktidarı önceden gerekli tedbirleri almamakla eleştirdi. Hükümetin hata yaptığını kabul ettiğini aktaran Baykal, dünyanın hiçbir ülkesinde bu tür yönetim hatalarının kabul edilebilir olmadığını vurguladı.
'DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Darbeye kalkışanların en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğine işaret eden Deniz Baykal, aynı şekilde Mehmetçiklere saldıranların da cezalandırılması gerektiğini belirtti. Suçsuz yere yargılanan Mehmetçiklerin bu yargılama sürecinin dışında tutulması gerektiğini kaydeden Baykal şöyle konuştu:
"Bir daha böyle olaylarla karşılaşmamak için siyasi partilerimiz uzlaşı içinde gerekli tedbirleri almalıdır. Türkiye Cumhuriyeti'ne hep birlikte sahip çıkmalıyız. Eğitim sistemimizi laik, demokratik ve bilimsel temelde yeniden yapılandırmalıyız. CHP olarak dün olduğu gibi bugün de Atatürk'ün kurduğu laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ne, demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sizler de vatandaş olarak artık bu kadar hata yapan, her konuda kandırılan, her yaptığı yanlış olanlara, yeri ve zamanı geldiği zaman artık bir uyarı yapın. Bir ceza verin."
Deniz Baykal daha sonra ilçe başkanlarıyla basına kapalı değerlendirme toplantısı yaptı.
FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@