Başbakan Yıldırım: Teröre asla geçit vermeyeceğiz dedi

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Kahramanmaraş'ta Kayseri'de bugün yaşanan terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım konuşmasında," Teröre asla geçit vermeyeceğiz.

Haberler 17.12.2016, 14:39
Başbakan Yıldırım: Teröre asla geçit vermeyeceğiz dedi

Aliye ULUSOY-BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Kahramanmaraş'ta Kayseri'de bugün yaşanan terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım konuşmasında," Teröre asla geçit vermeyeceğiz. Terörle mücadeleden zerre kadar sapmayacağız. Elbette dik duracağız, çünkü biz sırtımızı dağa değil, sırtımız millete yaslıyoruz. Alçaklar ancak pusu kurabilirler ama, bu milleti asla yıldıramazlar " ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım Kahramanmaraş'ta Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni'nde konuştu. Binali Yıldırım, "Bugün Kayseri'de alçak terör yüzünü bir kez daha gösterdi. Bu milleti hiç bir alçak terör örgütü yıldıramaz. Maalesef bu saat erken saatlerde Kayseri'de şehre hafta sonu izni için çıkan askerlerimize canlı bomba ile pusu kuruldu. Patlatıldı. Şehitlerimiz, yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Kahramanmaraş'tan sesleniyorum terörle korkutmak isteyenlere, terörle yıldırmayı düşünenlere, terörle masum çocukları, günahsız insanları hedef alarak bize istikamet vermeye ayar vermeye çalışanlar, bu millet korkmaz. Bu millet pes etmez. Türk milleti diz çökmez. Bu bayrak inmez, bu ezanlar dinmez. Hangi terör örgütü olursa olsun, hangi alçak saldırıyı yaparsa yapsınlar, medeniyet insanlık yolunda, kalkınma yolunda Türk milletini de asla döndüremezler. Hiç bir alçak kanlı örgütün kutsalı yoktur, inancı yoktur. Onların işi adam öldürmektir, kan dökmektir. İnsanlara, ülkelere zarar vermektir."

"40 YILDIR DOST BİLDİĞİMİZ İNSANLARA DİYORUZ Kİ, BUNLARIN SIRTINI SIVAZLAMAYI BIRAKIN"

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin 40 yıldır terörle mücadele ettiğini kaydetti. Yıldırım, "Türkiye bunları iyi tanır. 40 yıldır biz bu mücadeleyi yapıyoruz. 40 yıldır dost bildiğimiz insanlara diyoruz ki, bunların sırtını sıvazlamayı bırakın. Bunlar bir gün gelir sizi de vururlar. Teröre asla geçit vermeyeceğiz. Terörle mücadeleden zerre kadar sapmayacağız. Elbette dik duracağız, çünkü biz sırtımızı dağa değil, sırtımız millete yaslıyoruz. Alçaklar ancak pusu kurabilirler ama, bu milleti asla yıldıramazlar. Bu alçakların tümüyle , milletimizle omuz omuza bir olarak beraber olarak her türlü şer odakları yok etmeye hazırız. Biz alçakların önünde eğilmeyiz. Hayatın normal akışını devam ettireceğiz. Teröristleri cesaretlendirmeyeceğiz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@