Balıkesir Üniversitesi'nde 31 öğretim üyesi açığa alındı

Coşkun YAMAN/BALIKESİR, () - BALIKESİR Üniversitesi'nde darbe girişiminin ardından 6'sı profesör olmak üzere toplam 31 öğretim üyesi hakkında soruşturma açılarak açığa alındı. Ayrıca üniversitede görevli 143 öğretim elemanı yürüttükleri...

Haberler 22.07.2016, 20:43
Balıkesir Üniversitesi'nde 31 öğretim üyesi açığa alındı

Coşkun YAMAN/BALIKESİR, () - BALIKESİR Üniversitesi'nde darbe girişiminin ardından 6'sı profesör olmak üzere toplam 31 öğretim üyesi hakkında soruşturma açılarak açığa alındı. Ayrıca üniversitede görevli 143 öğretim elemanı yürüttükleri idari görevlerinden istifa etti.
Balıkesir Üniversitesi'nde 143 öğretim elemanı yürüttükleri idari görevlerinden istifa etti. Darbe girişiminin ardından 6'sı profesör, olmak üzere toplam 31 öğretim üyesi açığa alındı. Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:
"Anayasal düzene karşı faaliyetlerde bulunan Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) iddialarıyla ilgili olarak üniversitemizde 6'sı profesör, 15'i doçent, 10'u yardımcı doçent olmak üzere toplam 31 öğretim üyesi hakkında soruşturma açılarak açığa alınmıştır. Bu kapsamda devletimizin ve üniversitemizin güvenliği için gerekli soruşturma ve açığa alma işlemleri ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca üniversitemizde 143 öğretim elemanı, yürüttükleri idari görevlerinden istifa ettirilmiştir."

Balıkesir Üniversitesi'nde daha önce de 10 dekan YÖK'ün isteği ile istifa etmişti. Yine Rektör Yardımcısı Yılmaz Arı da istifa edip, görevinden ayrılmıştı. Balıkesir Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Adıgüzel ise açığa alınmıştı. Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi değiştirilirken, ÖSYM İl Koordinatörlüğü'nün değiştirilmesi için de ÖSYM Merkezi'ne başvuruda bulunulmuştu.
REKTÖR DEMOKRASİ NÖBETİ'NDE
Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, kent merkezinde Hükümet Konağı önünde devam eden demokrasi nöbetine katıldı. Milli iradeye sahip çıkmak adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine başlayan demokrasi nöbetine, üniversite akademik ve idari personeli ile destek verdiğini söyleyen Özdemir bir de konuşma yaptı. Özdemir, Balıkesir Üniversitesi'nin demokrasiye sahip çıktığını ve milli iradenin karşısındaki tüm illegal terör örgütlerine ve hareketlere karşı durduğunu vurguladı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@