Bakan Işık: Böyle bir hainliği bizim memleketimiz ne gördü ne duydu

Orhan UZUN/İZMİT (Kocaeli), () - MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, ülkenin çok ihanet yaşadığını belirterek, "Böyle bir hainliği, böyle bir kalleşliği, böyle bir alçaklığı bizim memleketimiz ne gördü ne de duydu" dedi. Darbe...

Haberler 19.07.2016, 13:03
Bakan Işık: Böyle bir hainliği bizim memleketimiz ne gördü ne duydu

Orhan UZUN/İZMİT (Kocaeli), () - MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, ülkenin çok ihanet yaşadığını belirterek, "Böyle bir hainliği, böyle bir kalleşliği, böyle bir alçaklığı bizim memleketimiz ne gördü ne de duydu" dedi.
Darbe girişiminin ardından İzmit Perşembe Pazarı alanında başlatılan Milli İrade Nöbeti'ne Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da katıldı. Halka hitap eden Fikri Işık, ülkenin birçok ihanet yaşadığını söyleyerek, "Ülkemize ihanet eden hainlere karşı dik duruşunuzu gösterdiğiniz için ve ülkemize cumhurbaşkanımıza sahip çıktığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sağolun var olun. Bu millet asil bir millet, bu millet gerçekten ne kadar kaliteli bir karaktere sahip, donanımlı en son dönemde ortaya koymayı başarmış bir millet. Bu ülke pek çok ihaneti yaşadı. Osmanlı döneminde yaşadı. Cumhuriyet döneminde yaşadı. 60 darbesini, 71 muhtarısını, 80 darbesi, 28 Şubat süreci, 27 Nisan muhtırasını gördük. Ama böyle bir hainliği, böyle bir kalleşliği, böyle bir alçaklığı bizim memleketimiz ne gördü, ne de duydu" dedi.

Bir kanser hücresi gibi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızıldığını belirten Işık konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bu milletin ekmeğini yiyen, asgari ücretle çalışıp vergisini veren insanların verdiği vergiyle maaş alan ama talimatı Pensilvanya'dan alan bir ihanet şebekesi 15 Temmuz gecesi bir darbe girişiminde bulundu. Hem de nasıl bir darbe girişimi önce cumhurbaşkanımızı alacaklardı. Allah muhafaza cumhurbaşkanımızın bedenini ortadan kaldıracaklardı. Sonra bütün Türkiye'yi teslim alacaklardı. Sonra bu memleketi küresel güç merkezlerinin kontrolüne sokacaklardı. Bunun için yıllardır hazırlanıyorlar, yıllardır çalışıyorlar. TSK'nın içine de tüm kamu kurumları olduğu gibi sızmışlar. Orada her geçen gün büyümüşler. Adeta bir kanser hücresi gibi TSK'nın içine sızmışlar. Sinsice haince planlarını hayata geçirmişler. Artık vakit tamam. Biz darbeyi yapabiliriz dedikleri zaman ortaya çıktılar."
Darbe teşebbüsünde bulunanların hesaplarının tutmadığını söyleyen Bakan Işık, "Ama bizim inancımıza göre onların bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı var. Hesapları tutmadı. Sayın cumhurbaşkanımız 15 dakika daha helikopterini geç kaldırsaydı belki bugün daha farklı bir Türkiye'de olabilirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız uçağını İstanbul değil de İtalya'ya döndürseydi bugün belki başka bir yerde olacaktık. Ama o milletinin içinde olmayı tercih etti. 'İstikamet İstanbul' dedi" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@