Bakan Çavuşoğlu: Bunların hesabını hep birlikte bozduk

Engin ANAK / ALANYA (Antalya), () - DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, darbe girişimiyle ilgili, "Aslında iyi hazırlanmışlar, planlar da yapmışlar, ama unuttukları bir şey vardı. Milletimizin de bir hesabı var, yüce Rabbimin de bir...

Haberler 24.07.2016, 10:56
Bakan Çavuşoğlu: Bunların hesabını hep birlikte bozduk

Engin ANAK / ALANYA (Antalya), () - DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, darbe girişimiyle ilgili, "Aslında iyi hazırlanmışlar, planlar da yapmışlar, ama unuttukları bir şey vardı. Milletimizin de bir hesabı var, yüce Rabbimin de bir hesabı var. Bunların hesabını hep birlikte bozduk" dedi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Alanya'daki Hükümet Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutanlarla bir araya geldi. Türk bayrakları ve alkışlarla karşılanan Bakan Çavuşoğlu, 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirdi. Darbe girişiminin herkesi hedef aldığını ve bunu hazırlayanların planlarına iyi çalıştıklarını söyleyen Bakan Çavuşoğlu şunları söyledi:
"Aslında iyi hazırlanmışlar, planlar da yapmışlar. Çünkü cumhurbaşkanını nasıl öldürecekler, başbakana nasıl saldıracaklar, dışişleri bakanının konutuna nereden inecekler helikopterle, kimleri, ilk önce kahraman polislerimizi vuracaklar. Özel güçlerimizi vuracaklar, hassas noktaları, TRT'yi ele geçirecekler ve bu şekilde başarılı olacaklar. Bunların hesabını iyi yapmışlar, hesapları var ama unuttukları bir şey vardı. Milletimizin de bir hesabı var, yüce Rabbimin de bir hesabı var. Bunların hesabını hep birlikte bozduk." 
Bakan Çavuşoğlu'nun ardından kürsüye çıkan Dünya Ahıska Türkleri Başkanı Kassanov da Allah'ın Türk milletini koruduğunu, darbe girişiminden hemen sonra Türkiye'ye gelerek her gün bir ilde demokrasi nöbetine katıldıklarını söyledi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@