Bakan Arslan: Jetlerin önünde durarak millet olma şuurunu ispatladınız

Hasan POLAT/KAZAN (Ankara), () - ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, darbe girişiminde 4'ncü Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkarak sivil halkı bombalayan F-16'ları engellemeye çalışırken yaralananları ziyaret etti. Arslan,...

Haberler 24.07.2016, 13:17
Bakan Arslan: Jetlerin önünde durarak millet olma şuurunu ispatladınız

Hasan POLAT/KAZAN (Ankara), () - ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, darbe girişiminde 4'ncü Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkarak sivil halkı bombalayan F-16'ları engellemeye çalışırken yaralananları ziyaret etti. Arslan, "Kazan'da jetlerin önünde durarak, jetlerin attığı bombaların önünde durarak dünyaya birliktelik, kardeşlik, millet olma şuurunu ispatladınız" dedi.
Darbe girişimi sırasında Kazan'daki 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkarak halkı bombalayan F-16'ları engellemeye çalışırken açılan ateş sonucu Kazan'da 9 kişi yaşamını yitirirken, 82 kişi de yaralandı. Bakan Arslan, demokrasi mücadelesinde önemli bir rol üstlenen Kazan'ı ziyaret etti. Bakan Arslan, Kazan belediye Başkanı Lokman Ertürk'le birlikte burada demokrasi nöbeti tutanlara seslendi.
JETLERİN ÖNÜNDE DURDUNUZ
Arslan, milletin, millet olma şuuruyla canı pahasına darbecilere ders verdiğini belirterek, "Milletin, millet olma şuuruyla herkesin bu ülkenin asli unsuru olduğu bunun oluşturduğu millet kavramını hem dünyaya tekrar gösterdi. Bize düşen o dik duruş karşısında saygıyla eğilmektir. O yüzden karşınızda saygıyla eğiliyorum" diye konuştu. Dünyanın Türkiye'nin yanında olması gerektiğini ifade eden Arslan, şöyle konuştu:

"78 milyon, o gün bu hainlere karşı dil, din, mezhep, ırk, şehir, siyasi görüş ayrımı yapmadan tek vücut, o akşam birlikte namlunun önünde durarak, tankın altına yatarak, Kazan'da jetlerin önünde durarak, jetlerin attığı bombaların önünde durarak dünyaya birliktelik, kardeşlik, millet olma şuurunu ispatladı. İşte o fırsatı vermemek için diyoruz ki meydanınıza, sokağınıza sahip çıkın. Ama daha da önemlisi milli iradenin temsilcisi olan siz milletimiz, iradenize sahip çıkın. Zaten sahip çıktınız, bunu ispatladınız."
"ÇANAKKALE RUHUNU DİRİLTTİK"
Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de, Kazanlıların 15 Temmuz gecesi bir övgü beklemeden ve soncunu düşünmeden vatan, millet için harekete geçtiklerini belirterek, "Pistin önünde lastik, saman ve mahsullerini yakarak, F-16'ların görüş alanını daralttık. Göğsümüzü, sivil halkı ve meclisimizi bombalayan F-16'lara siper ettik. Çanakkale ve Milli Mücadele ruhunu yeniden Kazan'da dirilttik" diye konuştu.
Bakan Arslan ve Başkan Ertürk, daha sonra Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi'nde tedavi gören demokrasi kahramanlarını ziyaret etti. Arslan ve Ertürk, sağlık durumları hakkında bilgi aldığı yaralılara, çiçek vererek, kendileriyle gurur duyduklarını söyledi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@