Avcılar'da 10 bin kişi, darbe girişimini protesto etti

İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, () - AVCILAR Kaymakamı Hulusi Doğan'ın çağrısı ile ilçede 10 bin kişinin katıldığı darbeyi protesto mitingi düzenlenirken, ilçedeki siyasi parti başkanları, Belediye Başkanı CHP'li Handan Toprak Benli ve...

Haberler 20.07.2016, 00:21
Avcılar'da 10 bin kişi, darbe girişimini protesto etti

İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, () - AVCILAR Kaymakamı Hulusi Doğan'ın çağrısı ile ilçede 10 bin kişinin katıldığı darbeyi protesto mitingi düzenlenirken, ilçedeki siyasi parti başkanları, Belediye Başkanı CHP'li Handan Toprak Benli ve Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Burhan Aykaç ortak deklarasyon yayımladı.
Kaymakam Hulusi Doğan'ın çağrısı üzerine bugün saat 22.00'de düzenlenen mitinge siyasi parti temsilcileri ile çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra 10 bin kişi katıldı. Ellerinde Türk bayrakları bulunan kalabalık, sık sık 'İdam isteriz', 'Darbeye karşı omuz omuza' diye tempo tuttu, tekbir getirerek, FETÖ/PDY aleyhine slogan attı. Şehitler için yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından Kaymakam Hulusi Doğan, kendisi ile birlikte ilçedeki belediye başkanı, Ak Parti, CHP, MHP, SP ve DP ilçe başkanlarının yanı sıra Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aykaç'ın darbe girişimine karşı imzaladığı ortak deklarasyonu okuttuktan sonra, "Hain FETÖ terör örgütünün girişmiş olduğu darbe girişimi hunharca bir çok insanımızı maalesef şehit etmiştir. Güzel, necip bir milletimiz var. Ama bir şansımız daha var. Büyük bir liderimiz var. O lider saat 03.30'da çıkınca herkes rahatladı.
Cumhurbaşkanımız Allah razı olsun. Atatürk gibi bir lideri bu milletin başına getirdiği gibi, şimdi de FETÖ gibi hainlere, paralel terör örgütüne, örgütlerine karşı güçlü bir lider Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanımız yine aynı şekilde başbakanımız. Darbe girişiminde bir bütün halinde olduk. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, ana muhalefet partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ve bütün liderlere de sonsuz teşekkür ediyoruz."
Mitingte çeşitli parti başkanları da kısa konuşma yaptı. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi sırasında sosyal medyada başının kesildiği öne sürülen asker olarak 2 yıl önce Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'ndeki birliğinde çektirdiği fotoğrafı paylaşılan 23 yaşındaki Avcılar'da oturan muhasebeci Burak Salıvermez de konuştu. Salıvermez, "Asker anne ve babalarımız var. Çıkarılan asılsız haberleri düşünün. Çok şükür; ben ölmedim yaşıyorum. Şehitlerimize rahmet diliyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@