'Ateist' Doç. Dr. Candan Badem, odasında Gülen'in kitabı bulununca gözaltına alındı

Ferit DEMİR/TUNCELİ, () - TUNCELİ Üniversitesi'nde yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınmasına "ben Marksist ateistim. Her türlü tarikatçılığa ve dinciliğe karşı mücadele ettim" diyerek tepki gösteren...

Haberler 03.08.2016, 18:58
'Ateist' Doç. Dr. Candan Badem, odasında Gülen'in kitabı bulununca gözaltına alındı

Ferit DEMİR/TUNCELİ, () - TUNCELİ Üniversitesi'nde yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınmasına "ben Marksist ateistim. Her türlü tarikatçılığa ve dinciliğe karşı mücadele ettim" diyerek tepki gösteren Doç. Dr. Candan Badem'in Üniversite'deki odasında yapılan aramada Fetullah Gülen'in 'Asrın getirdiği tereddütler 4' kitabı bulununca gözaltına alındı.
Tunceli Üniversitesi, öğretim üyesi tarihçi Doç. Dr. Candan Badem'i, önceki gün FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa aldı. Savcılık kararıyla Doç. Dr. Candan Badem'in üniversitedeki odasında polis tarafından arama yapıldı. Üniversitede Marksist ve Ateist kimliğiyle bilinen Doç. Dr. Candan Badem'in odasında Fethullah Gülen'in 'Asrın getirdiği tereddütler 4' kitabı bulundu.
Evinde yapılan arada da bazı dokümanlar ve bilgisayarına el konulan Doç. Dr. Candan gözaltına alındı.
Doç. Dr. Candan Badem'in avukatı Hüseyin Aygün, "Müvekkilim Doç. Dr. Candan Badem bir akademisyendir ve Gülen cemaatine karşı düşünceleri ile bilinir. Marksist kimliği herkes tarafından bilinen bir öğretim üyesidir. Cemaatin iç yüzünü daha iyi bilmek ve Fethullah Gülen'i kendi düşünceleri üzerinde eleştirmek için kitabını alarak okumuştur. Bu kitabı Fethullah Gülen"in düşüncelerini eleştirmek için almıştır. Darbe tankla topla jetle yapılır. Kitap ile darbe ilk defa Türkiye'de AKP'ye karşı yapılıyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@