Atatürk Havalimanı'nda tankın önüne minibüsü ile çıktı

Faik KAPTAN-Murat ÇAKIR/İSTANBUL,() DARBE girişiminin gecesi minibüsü ile Atatürk Havalimanı gelen tankın önünü keserek ölümü göze alan servis şoförü Erdem Aksan  olay anında gözünü hiçbir şeyin görmediğini söyledi....

Haberler 19.07.2016, 15:14
Atatürk Havalimanı'nda tankın önüne minibüsü ile çıktı

Faik KAPTAN-Murat ÇAKIR/İSTANBUL,() DARBE girişiminin gecesi minibüsü ile Atatürk Havalimanı gelen tankın önünü keserek ölümü göze alan servis şoförü Erdem Aksan  olay anında gözünü hiçbir şeyin görmediğini söyledi. Minibüsünün ön tarafı tamamen ezilen 37 yaşındaki Aksan, ” Eğer darbe gerçekleşmiş olsaydı havaalanında, statlarda insanlar çırılçıplak, elleri kelepçeli olacaktı” dedi.
Atatürk Havalimanı’nda minibüsü ile Atlas Global Havayolu şirketinin pilot ve hosteslerinin servis işini yapan Erdem Aksan, bir anda kendisini olayların içinde bulduğunu belirterek, şunları söyledi:
“ İç Hatlar geliş katında bir hostesi bekliyordum. Evine bırakacaktım. Aracın yanına geldiğimde palet sesleri gelmeye başladı. Yürüyerek havalimanı ana kapısına gittim. Tankın teki son sürat geliyordu. Kısa bir süre sonra arkasından vatandaşlar yoğun şekilde gelmeye başladı. Bu arada ikinci tank da gelmeye başladı. Ben arabamın yanına koştum, arabayı aldım. İçerde devamlı olarak Türk Bayrağı taşırım. Minibüsümün önüne Türk bayrağını astım, arabayı çalıştırıp ters yönden aşağıya iç hatlar gelişe indim. Çünkü tank o istikametten geliyordu. Aracımı tankların önüne kırdım. Benim bu hareketim üzerine insanlar, vatandaşlar aşka geldi ve o dakikadan itibaren tankın önüne gelerek benim arabamla siper ettiler. Ben de kendimi minibüsün içine attım ve kapıları içeriden kilitledim. Kapıları açıp aracı oradan çekmelerini önlemek maksadıyla bunu yaptım.”

EZERLERSE EZSİNLER

Erdem Aksan devamlı olarak telefonundan olayları takip ettiğini çok sayıda şehit olduğunu öğrendiğini belirterek, “ Kendi kendime 'ezerlerse ezsinler. Ben de şehit olurum' dedim." diye konuştu. 

Aksan, şöyle devam etti.
“ Durduğu yer tam THY’nin CİP binasına sapılan yol ağzı ile Dış Hatlar geliş katına giden yolların kesiştiği yerdi. Önüne geçtiğim tank önce bir hamle yaptı ve aracımın ön tarafını tamamen ezerek yana gitti. Ardından geri geldi ve arka bölümüme geçti. Bu sırada insanlar büyük bir coşku içindeydi. Gençler bir hamlede arabanın üzerine çıktı. Bir kısmı da tankın üstüne tırmandı. 15 saniye sonra o tank insanları eze eze tam gaza basarak, insanları dağıtarak bastı geçti. İkinci tankı bırakmadık orada kaldı. Ertesi gün saat 4’e kadar buradaydık. Emniyete gittim. Arabayı buraya çektiler.”


IŞİD GİBİ KAFALAR KESİLECEKTİ
Aracının kendi malı olduğunu ve kaskosu bulunduğunu belirten Erdem Aksan, darbenin gerçekleşmesi halinde çok kötü şeyler olacağını belirterek, “O dakika hiç bir şey gözümde değildi. Ertesi gün sabahı olduğu zaman IŞİD gibi kafalar kesilecekti. Bunun az çok farkına vardım. Her tarafı bombalamaya başlamışlardı. Dakika başı haberler geliyordu. Darbe gerçekleşmiş olsaydı havaalanında, statlarda insanlar çırılçıplak, elleri kelepçeli olacaktı. Ortadoğu’da olduğu gibi kafalar kesilecekti. Bugün hiç birimiz bu şekil olmayacaktık. Ekmeği bırakın, herkes can derdine düşecekti. Bugünümüze şükürler olsun.”

(FOTOĞRAF)
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@