Asırlık nine 'Türkiye'deki bütün darbeleri gördüm' diyerek demokrasi nöbeti tuttu

SAMSUN'da yaşayan ve 100 yaşında olduğunu söyleyeni Hamide Aslan Türkiye'deki yapılan bütün darbeleri gördüğünü belirterek Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı...

Haberler 23.07.2016, 16:45
Asırlık nine 'Türkiye'deki bütün darbeleri gördüm' diyerek demokrasi nöbeti tuttu
SAMSUN'da yaşayan ve 100 yaşında olduğunu söyleyeni Hamide Aslan Türkiye'deki yapılan bütün darbeleri gördüğünü belirterek Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'la, yaşlı kadınla yakından ilgilendi.
Cumhuriyet Meydanı'nda dün gece vatandaşların demokrasi nöbetine katılan Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, alanda gece boyu bekleyen 100 yaşındaki Hamide Aslan'ı görünce onunla yakından ilgilendi.
Bir asrı deviren Aslan ülkenin geleceği için sokağa çıkarak nöbete başladığını söyleyerek, "Ben bu ülkede yaşanan tüm ihtilalleri gördüm. Çok zorluklar atlattık o dönemlerde. Kardeş kardeşe küstürüldü. Çok canlar kaybedildi. Bu sefer ki darbe girişimi devletin gücü sayesinde atlatıldı. Allah böyle fenalıklar düşünenlere fırsat vermesin. Ben buradaysam herkesin buraya gelip ülkesini savunmasını isterim" dedi. Başkan Yılmaz ise "Vatanı savunmanın dili, dini, yaşı olmadığını bir kez daha gösterdi Hamide ninemiz bizlere. Bir asırlık koca çınar Samsun’umuzun meydanına gelmiş nöbet tutuyor. Ülkemizi koruyor, kolluyor. Allah Hamide ninemize ve onun gibi meydanları dolduran tüm hemşehrilerimize güç kuvvet versin" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@