Arnavutluk Büyükelçisi, İzmir'de Kocaoğlu'nu ziyaret etti

İZMİR, () - ARNAVUTLUK Cumhuriyeti'nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. Geçen nisan ayında göreve başlayan Arnavutluk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli,...

Haberler 23.07.2016, 13:30
Arnavutluk Büyükelçisi, İzmir'de Kocaoğlu'nu ziyaret etti

İZMİR, () - ARNAVUTLUK Cumhuriyeti'nin yeni Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti.
Geçen nisan ayında göreve başlayan Arnavutluk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. Büyükelçi'ye yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Kocaoğlu, "Umuyorum bu dostluk çerçevesinde ekonomilerimizin de büyümesine katkıda bulunuruz" diye konuştu.
"DÜNYAYA ÖRNEK OLACAKSINIZ"
Türkiye'deki ilk resmi ziyaretini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na gerçekleştirdiğini belirten Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli, "Arnavutluk halkı adına Türk kardeşlerimize gerçekleştirilen darbe girişimine karşı demokrasiden yana durduğunuz için sizi tebrik ediyorum. Demokrasiyi korumak için halkınız yola çıktı ve bu davranış tüm dünyaya örnek olacak bir hareket" dedi.
"MİLLETİMİZİN DURUŞU"

Ülke olarak zor günlerden geçildiğini ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise "Milletimizin duruşu, milletimizin büyüklüğü Anadolu'da bin yıllık güçlü bir devlet yapımızın olmasından kaynaklıdır. Demokrasiyi, insan haklarını, vatanımıza kasteden içimizdeki art niyetli insanları halkın direnciyle, ordunun direnciyle, emniyet güçlerinin direnciyle başımızdan savdık. Bütün temennimiz, bir daha bu tür olayların, ne kendi ülkemizde ne de başka ülkelerde yaşanmamasıdır" diye konuştu.
"BİRBİRİMİZE İHTİYACIMIZ VAR"
Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli, görevinin sadece diplomasi olmadığını, Arnavutluk'la Türkiye'nin ekonomik ilişkilerini de güçlendirmek istediğini belirterek Başkan Kocaoğlu'ndan destek istedi.
İkili ekonomik ilişkilerin gelişmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, "Güçlü olabilmek için, ekonomiyi kalkındırabilmek için birbirimize ihtiyacımız var. Biz yarınlara emin adımlarla, güçlü bir şekilde ilerleyebilmek adına her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.
Başkan Aziz Kocaoğlu, Türkiye'nin en büyük fuar merkezi Fuar İzmir'de düzenlenen etkinliklere Arnavutluk olarak katılım göstermelerinin, ekonomik ilişkilerin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını dile getirdi. 85. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 26 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında yapılacağını da hatırlatan Başkan Kocaoğlu, "Dünyayı buluşturan bu önemli organizasyonda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@