ANS TV Müdürü: Darbecilerin ateşi altında yayın yaptık

      İSTANBUL () - TÜRKİYE’de darbe girişimi Azerbaycan’da da yankı buldu. Ülkede “FETÖ”ye karşı önlem alınıyor. Ancak önlemlerden bir haber kanalı da etkilendi. Azerbaycan Radyo Televizyon Üst Kurulu...

Haberler 22.07.2016, 16:07
ANS TV Müdürü: Darbecilerin ateşi altında yayın yaptık

 

 

 


İSTANBUL () - TÜRKİYE’de darbe girişimi Azerbaycan’da da yankı buldu. Ülkede “FETÖ”ye karşı önlem alınıyor. Ancak önlemlerden bir haber kanalı da etkilendi. Azerbaycan Radyo Televizyon Üst Kurulu haber televizyon kanalı ANS bir röportaj nedeniyle kapatıldı. ANS yöneticileri, darbe girişimcilerinin ateşi altında yayın yaptıklarını hatırlatarak yasağın kaldırılmasını bekliyor.
Konuyla ilgili olarak bilgi veren ANS Televizyonu Genel Müdürü Mirşahin Agayev, “ABD’de düzenlenen basın toplantısına ANS’nin muhabiri diğer gazetecilerle birlikte iştirak etmiştir. Ancak çekimleri izleyen kanal yönetimi, kardeş ülke Türkiye’deki olan son olayları göz önünde bulundurarak haberi yayınlamama kararı almıştır’’ dedi.
Gelişmeler sonrasında ANS yayınının geçici olarak durdurulmasını ‘ciddi bir hata’ olarak değerlendiren Agayev, “ANS yönetimi adına Türkiye ve Azerbaycan halkından özür dilerim. Bizler Türkiye’de darbe girişiminden itibaren sıcak haberleri izleyicilerimizle paylaştık. Dost ve kardeş Türkiye’deki temsilcimiz defalarca darbecilerin tehditleri ile yüz-yüze geldi, darbe girişimcilerinin ateşi altında yayın yaptı. Meslektaşlarımız en zor anlarda bile Türkiye ve Azerbaycan dostluğunu ve kardeşliğini ön planda tuttu. Türkiye’nin Azerbaycan’daki büyükelçisi bu çalışmamızdan dolayı bize teşekkür etmiştir” diye konuştu.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@