Anadolu Adliyesi'de darbe girişimi soruşturması: 52 hakim ve savcıya tutuklama

  Arzu KAYA/İSTANBUL, () ANADOLU Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin haklarında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan hakim ve savcı sayısı 52'ye yükseldi. 52 TUTUKLU, 31 SERBEST Şüphelilerden...

Haberler 22.07.2016, 11:28
Anadolu Adliyesi'de darbe girişimi soruşturması: 52 hakim ve savcıya tutuklama

 

Arzu KAYA/İSTANBUL, () ANADOLU Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin haklarında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan hakim ve savcı sayısı 52'ye yükseldi.

52 TUTUKLU, 31 SERBEST
Şüphelilerden işlemleri tamamlanan ve tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevkedilen 83 hakim ve savcıdan 52'si "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçlarından tutuklandı. 28'i adli kontrol uygulanarak toplamda 31 hakim ve savcı ise serbest bırakıldı.

11 HAKİM VE SAVCI FİRARİ
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar soruşturma Bürosu tarafından darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 110 hakim ve savcıdan 99'u gözaltına alındı. Gözaltında bulunan 16 hakim ve savcının işlemleri devam ederken, 11 şüpheli de firari bulunuyor.

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@