Alaşehir'de 48 öğretmen açığa alındı

MANİSA'nın Alaşehir İlçesi'nde darbe girişimi soruşturması kapsamında 1 savcı, 2 hakim ve emniyet müdür yardımcısının tutuklanmasının ardından 48 öğretmen, 2 memur, 1 astsubay, 3 polis memuru...

Haberler 22.07.2016, 12:48 22.07.2016, 14:13
Alaşehir'de 48 öğretmen açığa alındı

Nurettin DOĞAN / ALAŞEHİR (Manisa), () - MANİSA'nın Alaşehir İlçesi'nde darbe girişimi soruşturması kapsamında 1 savcı, 2 hakim ve emniyet müdür yardımcısının tutuklanmasının ardından 48 öğretmen, 2 memur, 1 astsubay, 3 polis memuru ve 2 komiser yardımcısı açığa alındı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun darbe girişiminde bulunmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Alaşehir'deki ilk operasyonda savcı Ali Aktaş, hakimler Tuna Özbek, Hasan Bahadır Büyükkavcı, emniyet müdür yardımcısı Halit Kabakçı tutuklandı. İkinci dalga operasyonlarında ise Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli 48 öğretmen ve 1 memur, Sosyal Güvenlik Kurumu'nda görevli 1 memur, Alaşehir İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli 1 astsubay açığa alındı. Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 3 polis memuru ve 2 komiser yardımcısı görevden uzaklaştırılırken, 1 emniyet müdür yardımcısı ise tutuklandı. Operasyonların devam edeceği belirtildi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@