Afyonkarahisar'da kapatılan 5 gazete mühürlendi

Onur BAYRAM/AFYONKARAHİSAR, () - OLAĞANÜSTÜ Hal kararnamesiyle kapatılmasına karar verilen Afyonkarahisar'daki 5 yerel gazete, Antalya'da ise bir gazete ve bir internet haber sitesi mühürlendi. Resmi Gazete'de yayımlanan OHAL kararnamesiyle...

Haberler 28.07.2016, 16:28
Afyonkarahisar'da kapatılan 5 gazete mühürlendi

Onur BAYRAM/AFYONKARAHİSAR, () - OLAĞANÜSTÜ Hal kararnamesiyle kapatılmasına karar verilen Afyonkarahisar'daki 5 yerel gazete, Antalya'da ise bir gazete ve bir internet haber sitesi mühürlendi.
Resmi Gazete'de yayımlanan OHAL kararnamesiyle Afyonkarahisar merkezde 3, ilçelerde 2 yerel gazetenin kapatılması kararlaştırıldı. Kapatma kararı ardından polis ekipleri bugün gazetelere giderek mühürleme işlemini uyguladı. Gazetelerde çalışan personelle ilgili herhangi bir gözaltı işlemi uygulanmadığı belirtildi.
Kent merkezinde günlük yayın yapan Türkeli Gazetesi, Kurtuluş Gazetesi ve Lider Gazetesi ile Şuhut'ta haftalık yayın yapan Şuhut'un Sesi Gazetesi ve İscehisar'da haftalık yayın yapan İscehisar Durum Gazetesi'nde tutanak tutularak, kapılarına mühür vuruldu.
ANTALYA'NIN EN ESKİ GAZETESİ KAPATILDI
OHAL kararnamesiyle FETÖ/PDY'nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında kapatılmasına karar verilen, Antalya'da 1922 yılından bu yana faaliyet gösteren Antalya Gazetesi de mühürlendi. Yine kararla 'Bizimantalya' adlı haber sitesi de kapatılarak mühürlendi. Haber sitesinin sahibi Olgun Matur ise tutuklandı.

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@