98 yaşında 'Demokrasi nöbeti'nde

ZONGULDAK'ta oturan emekli maden işçisi 98 yaşındaki Salim Uzun, Madenci Anıtı'nda 'Demokrasi nöbeti' tutan kalabalığa destek verdi. Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan emekli Salim Uzun, bir elinde Türk bayrağı bir elinde bastonuyla...

Haberler 09.08.2016, 11:50
98 yaşında 'Demokrasi nöbeti'nde
ZONGULDAK'ta oturan emekli maden işçisi 98 yaşındaki Salim Uzun, Madenci Anıtı'nda 'Demokrasi nöbeti' tutan kalabalığa destek verdi.
Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan emekli Salim Uzun, bir elinde Türk bayrağı bir elinde bastonuyla Madenci Anıtı'na gelerek demokrasi nöbetine katıldı. Eşi yıllar önce ölünce kızının yanında yaşamaya başlayan Salim Uzun, komşularının yardımıyla geldiği meydanda 15 Temmuz darbe girişimini protesto etti. Salim Uzun, 15 Temmuz akşamından bu yana sağlığı el verdiğince komşularıyla demokrasi nöbetine katıldığını söyledi. Daha önceki darbeleri de yaşadığını anlatan Salim Uzun, "Ben bu günlerden daha şiddetlisini gördüm. O günlerin bir daha yaşanmaması için buraya geldim. Bu memleketin temelini atan biziz. Artık darbeler olmasın, istemiyoruz, karşı çıkıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@