7 bin kişi 6 aylık hamile şehit polis ve darbe protestosu için yürüdü

 BOLU'da yaklaşık 7 bin kişi, darbe protestosunun yanısıra Mardin’in Midyat İlçesi Emniyet Müdürlüğü’ne terör örgütü PKK tarafından yapılan bombalı saldırı sonucu geçen ay şehit olan 6 aylık hamile polis memuru Şerife...

Haberler 21.07.2016, 00:10
7 bin kişi 6 aylık hamile şehit polis ve darbe protestosu için yürüdü
 BOLU'da yaklaşık 7 bin kişi, darbe protestosunun yanısıra Mardin’in Midyat İlçesi Emniyet Müdürlüğü’ne terör örgütü PKK tarafından yapılan bombalı saldırı sonucu geçen ay şehit olan 6 aylık hamile polis memuru Şerife Özden Kalmış için Türk bayraklarıyla yürüdü.
Geçen ay Mardin’in Midyat İlçesi’nde PKK terör örgütü tarafından düzenlenen bomba yüklü araçlı saldırıda şehit olan 6 aylık hamile polis memuru Şerife Özden Kalmış’ın Beşkavaklar Mahallesi’nde bulunan evinin önünde toplanan yaklaşık 7 bin kişi ellerinde Türk bayraklarıyla kent merkezine yürüyüş yaptı. Şehidin yeğeni Eren Sütçü grubun önünde şehit olan halasının fotoğrafıyla yürüdü. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay şehidin babası İbrahim Sütçü ile birlikte grubun önünde kol kola girerek yürüdü. Tekbirler getirerek yürüyen grup "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Darbeye karşı omuz omuza" sloganları attılar. Belediye meydanında son bulan yürüyüşte AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay konuşma yaptı. Doğanay konuşmasında şöyle dedi:
“Bir millet düşünün ki, o millet darbelere karşı durarak, o millet ülkesinin devlet başkanına nasıl sahip çıkıldığını örneğini bugün burada, tüm illerimizde ve tüm Türkiye’de gösteriyorsunuz. Tüm dünya şu an bizi izliyor. Ülkemiz üzerinde hayalleri olanlar Türkiye’de farklı projeleri uygulamaya kalkanlar hepsi bunları izliyor. Ama bu aziz millet, bu necip millet bütün oyunların hepsini teker teker bozdu. Sizlere şunu söylemek istiyorum. Bu ülkede 10 tane ağaç için Gezi eylemlerini başlatanlara sesleniyorum. Bu millet bir haftadır sokakta. Türkiye’nin her tarafında sokakta. Bir tane cam kırılmadı. Bir tane taş atılmadı. Bir tane taşkınlık olmadı. İşte Türk milleti Bu. İşte Türk milletinin gerçeği bu. Çünkü bizler hayatımıza, yaşantımıza, geleceğimize peygamber efendimizi, kendisini ve hayatını hep örnek aldık.”
FOTOĞRAFLI 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@