7 asker daha gözaltına alındı

İZMİR, () - İZMİR'de, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'i derdest etmek istediği öne sürülen Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen ile birlikte hareket...

Haberler 22.07.2016, 20:40
7 asker daha gözaltına alındı

İZMİR, () - İZMİR'de, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'i derdest etmek istediği öne sürülen Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen ile birlikte hareket ettiği gerekçesiyle 7 rütbeli asker gözaltına alındı.
Darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltılar devam ediyor. 15 Temmuz gecesi darbe girişimi sırasında iddiaya göre; Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tümgeneral Hakbilen'in emriyle, Orgeneral Abdullah Recep'in emir astsubayı Başçavuş Adnan Karaman ile Gaziemir İlçesi'ndeki Kara Havacılık Komutanlığı'nda görevli 6 rütbeli asker, helikopterle ordu karargahına gitti. Derdest edildikten sonra helikopterle Çiğli 2. Ana Jet Üssü'ne götürülmek istenen Orgeneral Recep, Tümgeneral Hakbilen'i ve emir astsubayı Başçavuş Adnan Karaman'ı etkisiz hale getirdi. Bu sırada helikopterle ordu karargahına gelmek üzere olan Yarbay Bahattin Akgül, yüzbaşılar Hakan Yukarki, Hacı İbrahim Çalışkan, Üsteğmen Serkan Çoban, astsubaylar Yasin Büyükaltay ve Yasin Sağkol, Çiğli 2. Ana Jet Üssü'ne geri döndü. Karargahtaki kamera kayıtları ve Orgeneral Recep'in şikayeti üzerine yapılan çalışmalar kapsamında, 7 asker polis tarafından gözaltına alındı.
Darbe girişiminin ardından İzmir'de bugüne kadar 13'ü general ve amiral olmak üzere 63 asker tutuklandı. Tümgeneral Memduh Hakbilen de daha önce tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@