1000 yazardan 'darbe girişimi' bildirisi

      Enver ALAS/İSTANBUL, () TÜRKİYE Yazarlar Birliği(TYB) İstanbul Şubesi tarafından hazırlanan ve çeşitli kesimlerden bin yazarın imzacı olduğu bir bildiri yayınlayarak '15 Temmuz Darbe Girişimi' lanetlendi, Cumhurbaşkanı...

Haberler 22.07.2016, 13:12
1000 yazardan 'darbe girişimi' bildirisi

 

 

 

Enver ALAS/İSTANBUL, () TÜRKİYE Yazarlar Birliği(TYB) İstanbul Şubesi tarafından hazırlanan ve çeşitli kesimlerden bin yazarın imzacı olduğu bir bildiri yayınlayarak '15 Temmuz Darbe Girişimi' lanetlendi, Cumhurbaşkanı ve Başbakana destek mesajı verildi.


15 Temmuz Darbe Girişimi'ne karşı ortak bir tavır olarak TYB İstanbul Şubesi, darbeyi lanetleyen bir bildiri yayınladı. Bin yazarın imzacı olduğu ve 'Şahitlik' adı verilen bildiriyi TYB İstanbul Şube Başkanı yazar-şair Mahmut Bıyıklı, birliğin Cağaloğlu'ndaki merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. İmzacı yazarlardan bazılarının da katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Mahmut Bıyıklı, darbe kalkışmasına tepki için bir araya geldiklerini ifade etti. Seçilmiş Cumhurbaşkanı ve seçilmiş Başbakan'ın yanında olduklarını kaydeden Bıyıklı, darbe girişimini lanetlediklerini ifade etti.

BİLDİRİDE CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANA DESTEK MESAJI
Bıyıklı daha sonra 'Şahitlik Bildirisi' adını verdikleri bildiriyi okudu. Bildiride şu ifadelere yer verildi:
"Bizler bu toprakların, tarihe şahitlik eden yazarları olarak, aziz milletimize karşı girişilen darbeyi ve 'Fetöcü Darbecileri' lanetliyoruz. Tarihe kayıt düşmek ve şahitlik adına millet tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanımızın, millet tarafından seçilmiş Başbakanımızın yanında olduğumuzu bütün dünyaya ilan ediyoruz. Bu büyük ülkeye, Türkiye'mize karşı başlatılan işgal girişmini soylu duruşuyla püskürten aziz Türk milletini saygıyla selamlıyoruz."

İMZACI YAZARLARIN İSMİ İNTERNETTE YAYINLANACAK
Basın toplantısında aralarında Beşir Ayvazoğlu, Rahim Er, Ahmet Taşgetiren, Yavuz Bahadıroğlu, Ahmet Kekeç gibi isimlerinde bulunduğu bildiriye imza atan yazarların isminin tamamının bir internet sitesinde kısa zamanda yayınlanacağı belirtildi.

YAZARLARDAN BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
Toplantıda konuşan yazar Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini ve bu zorlukların atlatılacağını dile getirerek, "Bu durumdan inşallah yüz akımızla çıkacağız. Moralimizi bozmaya gerek yok ancak gaflete düşmemek lazım. Özellikle şu günlerde ağızımıza, davranışlarımıza sahip olmamız lazım. Meseleyi bir milli mesele olarak görmeliyiz. Bu bir parti meselesi değildir, vatanımızı milletimizi söz konusudur" diye konuştu.
Diğer katılımcı yazarlar da darbe girişimini lanetleyen birer konuşma yaptı.

(FOTOĞRAF)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@