Gençlik ve Spor Bakanlığı 60 KPSS ile Erkek Kadın 1423 Personel Alıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere 60 KPSS puanı ile 1423 erkek kadın personel alımı yapıyor. Alım yapılacak pozisyonlar neler? Başvurular ne zaman başlıyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 60 KPSS ile Erkek Kadın 1423 Personel Alıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bakalığın taşra teşkilat İl Müdürüklerinde görevlendirilmek üzere spor uzmanı, gençlik çalışanı, yurt yönetim personeli ve psikolog pozisyonlarında görevlendirilmek üzere tam zamanlı 1423 erkek kadın personel alınacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Personel alım ilanına başvuru yapacak adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşıması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden Spor Uzmanı ve Psikolog pozisyonları için en az 60 (altmış) puan almış olması, Gençlik Çalışanı pozisyonu için en az 50 (elli) puan almış olması gerekiyor.

Ayrıca; Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak, görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak, tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak şartlarını da taşımaları gerekiyor.

Haber

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Spor Uzmanı pozisyonları için; Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak.
Gençlik Çalışanı pozisyonları için; Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak.

Gençlik Çalışanı pozisyonu 5. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği sertifikasına sahip olmak.
Psikolog pozisyonları için; Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren psikoloji bölümlerinden mezun olmak.

ALIM YAPILACAK İLLER

2021 Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımları 81 il bünyesinde yapılacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Aranan genel ve özel şartları taşıyan adaylar, 24 Ocak - 28 Ocak 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapacaklar.

SÖZLEŞMELİ YURT YÖNETİM PERSONELİ ALIM İLANI

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bir diğer personel alımı da Yurt Yönetim Personeli pozisyonunda yapılacak. Bu pozisyonda görevlendirilmek üzere 318 erkek, 334 kadın personel alacak.

Haber

BAŞVURU ŞARTLARI

Alınacak personellerde genel şartların yanı sıra 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şartı da aranıyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Personeli alım ilanına başvurular, 31 Ocak 2022 tarihinde başlayacak ve 4 Şubat 2022 tarihinde sona erecek. Başvurular, diğer pozisyonlarda olduğu gibi e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak.