Gelecek Partisi'nden Kılıçdaroğlu açıklaması: Saygıyla karşılarım

Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı henüz resmi olarak açıklanmasa da, adaylığa pek çok kişi tarafından artık kesin gözüyle bakılmaya başlandı. 6'lı masa üyesi Gelecek Partisi'nden ise konuya ilişkin açıklama geldi.

Gelecek Partisi'nden Kılıçdaroğlu açıklaması: Saygıyla karşılarım

Son günlerde en çok konuşulan isimlerden biri Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı resmi olarak açıklanmış olmasa da, seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu olacağı konuşulmaya başlandı.

Son olarak resmi sosyal medya hesapları aracılığı ile yayımladığı videolarla gündeme gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine hitap şekli olan Bey Kemal'i Twitter hesabına eklemesi dikkat çekti. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun aday olacağı düşünülürken Ekrem İmamoğlu'nun son dönemlerde yaşadığı olayların adaylık ihtimalini düşürdüğü algısı vatandaşlar tarafından konuşulmaya başlandı.

Ekrem İmamoğlu'nun ardından ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olacağı iddiası yeniden canlandı. Geçmiş dönemlerde böyle bir düşüncesi olmadığını belirten Başkan Mansur Yavaş'ın aday olması beklenirken, Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları ve yaptığı seçim kampanyaları vatandaşların dikkatini çekti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konuşulmaya başlanmışken 6'lı masa üyelerinden de açıklamalar gelmeye başladı.

Ahmet Davutoğlu'nun kurucusu olduğu Gelecek Partisi'nden Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olma ihtimaline ilişkin açıklamalar yapıldı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, yaptığı konuşmada Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olması ihtimali ile ilgili konuştu.

Gelecek Partisi'nden Kılıçdaroğlu açıklaması: Saygıyla karşılarım

Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün TELE1'den Umut Yertutan'ın sunduğu Habere Doğru programına konuk oldu. Üstün'ün açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde;

Önümüzdeki seçimlerin ülke için önemli olduğunu belirten Üstün, "Kimsenin nefis yapmayacağı bir durum olacak" ifadelerini kullandı.

CHP liderinin Cumhurbaşkanı adayı olması ile ilgili görüşlerini de aktaran Üstün konuyu "Özellikle Ankara, İstanbul seçimleri, İYİ Parti'nin seçimlere girmesinden biliyoruz. Şu andaki diyalogları ile ilgili de biliyoruz. Çıkıp 28 Şubat ile sıkıntılar varken özeleştiride bulunması kıymetli değil mi?" şeklinde ele aldı.

Üstün'ün konuşmasında yer alan ifadelere göre Güçlendirilmiş Parlementer Sistem için birlikte hareket edildiği ve hep birlikte alınacak olan karar doğrultusunda Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumunda kimsenin bir itirazı olmayacağını da belirtti, "Ortak aday olarak verilirse asla kimse kimse karşı çıkmaz" dedi.