Gazeteci Batuhan Çolak açıkladı! 3 partinin onayı alındı: Muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacak!

Türkiye'de seçime 1 yıldan kısa bir süre kalırken gündeme bomba iddialar düşmeye devam ediyor. Son olarak Batuhan Çolak tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda CHP'nin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını açıkladı. Gazeteci Batuhan Çolak açıkladı! 3 partinin onayı alındı: Muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacak!

Gazeteci Batuhan Çolak açıkladı! 3 partinin onayı alındı: Muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacak!

Gazeteci Batuhan Çolak açıkladı! 3 partinin onayı alındı: Muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacak! Türkiye'de seçime 1 yıldan kısa bir süre kalırken gündeme bomba iddialar düşmeye devam ediyor. Son olarak Batuhan Çolak tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda CHP'nin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını açıkladı. Aykırı genel yayın yönetmeni Batuhan Çolak uzun zamandır gündemde yer alan spekülasyonlara son noktayı koydu.

CHP kanadında gelen Kemal Kılıçdaroğlu adaylık açıklamaları sonrasında ise sosyal medyadan büyük tepki gelmişti. Sonrasında vatandaşlar büyük bir merakla gelişmeleri takip ederken bir iddia da Batuhan Çolak tarafından yayınlandı. Gelen bilgiler doğrultusunda Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için Gelecek, DEVA ve DP tarafından onay geldiği fakat İyi Parti ve Saadet Partisi tarafından ise herhangi bir gelişmenin olmadığı ifade edildi. İşte o açıklamalar..

BATUHAN ÇOLAK: "KILIÇDAROĞLU ADAY OLACAK"

Aykırı genel yayın yönetmeni Batuhan Çolak resmi Twitter hesabından yapılan açıklamalarda Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olacağını ifade etti. İşte o açıklamalar..

Gazeteci Batuhan Çolak açıkladı! 3 partinin onayı alındı: Muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacak!

"Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak. Gelecek, DEVA, DP onaylıyor. Saadet ve İYİ Parti de ikna edilecek. Kılıçdaroğlu'nun adaylığı kamuoyuna, "Parlamenter sisteme geçiş dönemi Cumhurbaşkanı" olarak lanse edilecek. Kılıçdaroğlu, Uludere ziyaretiyle HDP desteğini istiyor.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığına 6'lı masadan karşı çıkan olursa "Muhalefet bölünmemeli" kartı devreye sokulacak. Selahattin Demirtaş'a yönelik sıcak mesajların tonu artacak. HDP'nin kurumsal olmayan seçmen desteği için zemin oluşturulacak.

Bu planlamada İYİ Parti seçmeninin olası tepkisini dizginleyebilmek adına, "Seçim sonrasında kendi aramızda oturur kavga edeceksek de AKP sonrasında ederiz" anlayışı benimsenecek. Sığınmacı ve göç politikalarına yönelik eleştiriler de bu süreçte daha da artırılacak."