Orgeneral Huduti'nin avukat oğlu konuştu: Masum bir insanın şerefi zedeleniyor

Mikail PELİT/MALATYA, () - DARBE girişiminde kilit noktalardan biri olan Malatya'daki 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti tutuklanırken, avukat olan oğlu Oktay Huduti, babasının savunmasını yapmak için İstanbul’dan Malatya’ya...

Haberler 19.07.2016, 14:59
Orgeneral Huduti'nin avukat oğlu konuştu: Masum bir insanın şerefi zedeleniyor

Mikail PELİT/MALATYA, () - DARBE girişiminde kilit noktalardan biri olan Malatya'daki 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti tutuklanırken, avukat olan oğlu Oktay Huduti, babasının savunmasını yapmak için İstanbul’dan Malatya’ya geldi.
Avukat Oktay Huduti, babasının darbe girişimiyle bir ilgisinin olmadığını ileri sürdü. 15 Temmuz günü darbe girişimi sırasında şehit olan güvenlik görevlilerine ve vatandaşlara Allah'tan rahmet dilediğini belirten Oktay Huduti, şunları söyledi:

"Babam şu anda bu darbeye iştirak ettiği iddiasıyla tutuklu bulunuyor. Ama gerçekleri biz biliyoruz. Babam kendi birliklerini kontrol altına alabilmek için karargaha gitmiş ve karargahta maalesef emrindeki bir kısım generallerini ve subayların ona karşı yaptığı bir girişimle karşılaşmış. Tecrit etmeleri ve iletişim kanallarını kesmeye çalışmaları gibi eylemlerle karşılaşmış. Zaten evden çıktığı andan itibaren bu kişiler kendisine eşlik etmeye başlamış. Onun yapmaya çalıştığı tek şey bütün birliklerini kontrol altında tutmaya çalışmaktır. Sadece Malatya’daki değil 17 şehirdeki ağır silahları, teçhizatları, savaş helikopterleri olan bir birliği kontrol altında tutup kanunsuz emirlere uymamalarını sağlamaya çalışmak için gitmiş."
Bu konuda görüşme kayıtları olduğunu söyleyen Oktay Huduti, "Mutlaka yaptığı şey kendi ana ast birliklerini aramak ve daha sonra da sırasıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nı, Genelkurmay Başkanlığı'nı kendi amirlerini aramak ve durum hakkında bilgi vermeye çalışmak ve onların emirlerini almaya çalışmak diğer ordu komutanlarını defalarca kez aramış bu kayıtların çıkacağını, dosyaya gireceğini umuyoruz" dedi.
Orgeneral Adem Hududi'nin bu görüşme kayıtlarının ortaya çıkmasıyla masumiyetinin ortaya çıkacağını belirten oğlu avukat Oktay Huduti, "Yargıya güveniyoruz. Türk adaletinin eninde sonunda doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Ancak bu süreç ne kadar kısa olursa, bizim için o kadar iyi. Masum bir insan yıpranıyor onuru şerefi zedeleniyor" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@