Zam sonrası araç sahiplerine müjde! Akaryakıt ve otogaza indirim yapıldı: Benzin motorin ve LPG'ye rekor indirim kampanyası

Akaryakıt fiyatlarına peş peşe zam haberleri gelirken sürücülerin içini rahatlatacak indirim kampanyası da duyuruldu. Bu doğrultuda kampanya ile benzin motorin ve LPG'ye indirim yapılıyor.

Zam sonrası araç sahiplerine müjde! Akaryakıt ve otogaza indirim yapıldı:

Petrol Ofisi tarafından çok önemli bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya doğrultusunda benzin motorin ve LPG fiyatlarına puanlı olarak indirim yapılacağı aktarıldı. World üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından Yapı Kredi kredi kartı ile farklı günlerde 4 adet 250TL ve üzeri akaryakıt alışverişine 70 TL'ye varan Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan Hediye edileceği belirtilerek bu puanlar yakıt alımında kullanılacak ve toplam tutar üzerinden 70 TL indirim yapılacak.

AKARYAKIT VE OTOGAZA İNDİRİM 

1 Ocak – 15 Şubat 2023 tarihleri arasında, ilk alışverişten önce kampanyaya katılmak üzere SMS gönderen ve kampanyaya katılan World Üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından tek seferde ve farklı günlerde 4 defa 250 TL ve üzeri akaryakıt veya otogaz alışverişi yapan, Yapı Kredi Bireysel kartı, Yapı Kredi Banka kartı ve Yapı Kredi Business kart sahibi müşteriler, 20 Şubat 2023 tarihinden itibaren akaryakıt ve otogaz alışverişinde kullanılmak üzere 50 TL Petrol Ofisi Puan kazanacağı belirtilen Petrol Ofisi duyurusunda Word mobile uygulaması üzerinden kampanyaya katılan müşteriler, 50 TL’ye ek 10 TL, toplamda 60 TL Petrol Ofisi Puan kazanacağı 4 işlemden en az birinin POS'ta QR Kod ile ödeme gerçekleştirildiği durumda 60 TL’ye ek 10 TL, toplam 70 TL Petrol Ofisi Puan hediye edileceği aktarıldı.

Ayrıca, Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’lere ekstra 50 TL Petrol Ofisi puan daha hediye edileceği belirtilen duyurunun devamında bir müşteri kampanyadan en fazla bir kez faydalanabileceği kampanya tanımları müşteri bazında yapılmakta olup ve müşteri SMS ile katılmışsa en fazla 50 TL Petrol Ofisi Puan kazanabileceği bildirildi.

PO tarafından yapılan duyurunun devamında Petrol Ofisi istasyonlarında POS'ta QR Kod ile tek seferde yapacağınız 250 TL ve üzeri akaryakıt alımınıza 10 TL Petrol Ofisi Puan hediye edileceği kampanyanın “Petrol Ofisi istasyonlarında toplam 60 TL Petrol Ofisi Puan” kampanyası ile birleştirilebileceği vurgulandı.

KAMPANYA AYRINTILARI 

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin yapılan duyurunun devamında "Her iki kampanyadan da faydalanabilmek için ve toplam 70 TL Petrol Ofisi Puan kazanmak için World Mobil’den “Petrol Ofisi’de toplam 60 TL Petrol Ofisi Puan” kampanyasına katılım yapılarak bir harcamanın POS’ta QR Kod ile yapılması gerekmektedir." denildi ve şöyle devam edildi:

POS'ta QR Kod kampanyasına yalnızca Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard'lar ile Petrol Ofisi istasyonlarında POS’ta QR Kod ile yapılacak harcamalar dahildir. POS’ta QR Kod ile Ödeme ile işlem yapmak için öncelikle iOS ya da Android cep telefonuna World Mobil veya Yapı Kredi Mobil indirilmelidir. Ödeme yapmada önce kasiyere QR Kod ile ödeme yapacağınızı belirttikten sonra World Mobil’den Yapı Kredi Pay butonuna tıklayarak “QR Kod ile Ödeme”yi ya da Yapı Kredi Mobil uygulamasından “Kartlarım” menüsü altında bulunan Yapı Kredi Pay’i seçerek “QR Kod ile Ödeme”ye tıklayıp QR Kod okuyucuyu açın ve POS cihazında oluşan QR Kod’u okutun. Nakit çekim, mail order işlemleri, iade ve puan kullanımı işlemleri dahil değildir.

Kampanya koşullarını yerine getiren ve Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’lere Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi bireysel TLcard’lar ve Yapı Kredi Business kartlar ile yapacakları harcamaya ekstra 50 TL Petrol Ofisi puan hediye edilecektir. Yapı Kredi POS’u kullanan esnaf ve KOBİ’ler kampanya kapsamında toplamda 120 TL Petrol Ofisi puan kazanacaktır. Kampanyaya Yapı Kredi POS’unu aktif kullanan İşletme, OBİ ve KOBİ bankacılığı müşterileri dahildir. Sadece son 90 gün içerisinde en az 1 adet gerçekleşmiş işlemi olan esnaf ve KOBİ’ler ekstra 50 TL Petrol Ofisi puanı kazanabilecektir. Harcamasını sadece Yapı Kredi Bireysel kredi kartı ve Yapı Kredi bireysel TLcard’lar ile yapan Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’ler QR Kod ile ödeme kampanyasından faydalanarak 10 TL Petrol Ofisi puan ekstra olarak kazanabilecektir, QR kod ile ödeme kampanyasına Business Kartlar dahil değildir. Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’ler QR kod ile ödeme bireysel kartlarından ödeme yaparak en fazla 120 TL Petrol Ofisi puan kazanabilecektir.

SMS DETAYLARI 

Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi banka kartı ve Yapı Kredi Business kart sahiplerinin kampanya katılımı için ilk alışverişten önce Petrol Ofisi yazıp bir boşluk bırakarak kart üzerindeki müşteri numaralarını SMS ile 4454’e gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilen her bir SMS için GSM operatörleri tarafından 1 SMS karşılığı ücret tahsil edilmektedir.

Kampanya kapsamında işlemlerin Petrol Ofisi marka tanımlı Yapı Kredi World Üyesi Petrol Ofisi istasyonlarındaki Yapı Kredi POS terminali üzerinden yapılması gerekmektedir. Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi banka kartı ve Yapı Kredi Business kart Petrol Ofisi Puan’lar 20 Şubat 2023 tarihinde yüklenecektir. Petrol Ofisi Puan’ların son kullanım tarihi 21 Mart 2023 olup, kullanılmayan Petrol Ofisi Puan’lar 22 Mart 2023 tarihinde geri alınacaktır. Yapı Kredi POS’u kullanan esnaf ve KOBİ’lere özel ekstra yüklenecek 50 TL Petrol Ofisi Puan’lar da 20 Şubat 2023 tarihine kadar yüklenecek olup, 22 Mart 2023 tarihinde geri alınacaktır.

Aynı gün içerisinde yapılacak işlemlerden yalnızca biri kampanyaya dahil olacaktır. Kampanyaya Vakıfbank Worldcard’lar, Albaraka Worldcard’lar, Anadolubank Worldcard’lar ve Business TL Card dahil değildir, kampanya şartlarından faydalanamazlar. Kampanyaya Worldpuan ile yapılan alışverişler dahil değildir. Alışverişin iadesi durumunda kampanya geçersiz olacaktır.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. ve Petrol Ofisi A.Ş. kampanyayı durdurma ve kampanya şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

SONRAKİ HABER