Yeni açıklama: Benzine indirim, motorine zam

Bu gece itibariyle geçerli olmak şartıyla yakıt fiyatlarında değişiklik olacağı aktarıldı. Son iki gün içerisinde zam açıklamaları gelip, halk tarafından verilen tepki sonrasında yapılacak zam fiyatı düşürülüyor. Son günlerde akaryakıt fiyatlarında ciddi değişimler yaşanıyor.

Yeni açıklama: Benzine indirim, motorine zam

Bu gece itibariyle geçerli olmak şartıyla yakıt fiyatlarında değişiklik olacağı aktarıldı. Son iki gün içerisinde zam açıklamaları gelip, halk tarafından verilen tepki sonrasında yapılacak zam fiyatı düşürülüyor. Son günlerde akaryakıt fiyatlarında ciddi değişimler yaşanıyor. Bu gece motorine 76 kuruş zam, benzine 83 kuruş indirim beklendiği bildirildi. Yakıt fiyatlarında bir anlık indirim ve zam fiyatları ardından gelen yeni değişiklikler vatandaşların hem tepki hem de samimi görüşlerine neden oldu. 

Ukrayna Savaşı ve üretim kapasitelerinde yaşanan azalmalar sonrasında brent petrol fiyatları sebebiyle ne yazık ki kısa sürede art arda gelen zamlarla beraber yakıt fiyatları ciddi boyutlara ulaşan seviyelere geldi. Sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde meydana gelen olaylar sonrasında araç sahiplerini derinden etkileyecek noktaya getirdi. Bir yıl içerisinde üç katına çıkan yakıt fiyatlarının sebebi olarak brent petrolde yaşanan artış gösteriliyordu. Son zamanlarda düşüşler yaşanırken, ülkemizde fiyatlandırmaya geç ve yavaş yavaş yansımaya başladı. 

Brent petrol fiyatları ve dövizde anlık dalgalanmalar yaşanılan değişiklikler vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarında oluşacak değişmelerin takibine yöneltti. 

Benzine indirim, Motorine zam 

Bu gece itibarıyla geçerli olmak kaydıyla beklenilen yeni zam ve indirim fiyatları açıklandı. Motorine 76 kuruş zam, benzine 83 kuruş indirim beklendiği iddia ediliyor. Motorin yakıt grubuna beklenilen zam dün gece 79 kuruş olarak yapılacaktı. Ama petrol fiyatlarında düşüş yaşanması sonrasında zam geri çekildi. 

Gece yarısından sonra beklenilen yeni gelişmeler geldi. Beklentilerin detayları belli oldu. Motorine 76 kuruş zam geleceği söyleniliyor. Yapılacak yeni zam sonrasında pompa fiyatlarında artış yaşanacak. Benzine de 83 kuruş indirim yapılacağı yönünde kesin bilgi içeren kaynak bildirildi. 

Yapılacak yeni değişiklik ile beraber pompa fiyatlarında ciddi artış olacak. İstanbul'da motorin fiyatı 23 lira 18 kuruştan satılıyor. Benzin litre fiyatı Türkiye genelinde ortalama 21 lira 16 kuruştan satılmaktadır. Fiyatlandırmaların üstüne zam ve indirim miktarlarının eklenmesiyle gece yarısından itibaren fiyatlandırmalar güncellenecek.