Yapı ve Kredi Bankası düğmeye bastı! Hem ticari hem de şahsi taşıt kredisi verilecek!

Son zamanlarda kredi kullanımlarını sık sık kampanyaya sokması ile dikkat çeken Yapı ve Kredi Bankası, taşıt kredisi kullanımlarında yeni bir kampanyanın startını verdi.

Yapı ve Kredi Bankası düğmeye bastı! Hem ticari hem de şahsi taşıt kredisi verilecek!

Otomobil sektöründe her geçen gün artan fiyatlarının en büyük eskisini hiç kuşkusuz bu yıl araç alacak olan vatandaşlar yaşadı. Kasım ayı itibariyle 400 bin TL’nin altında sıfır aracın kalmadığı Türkiye’de ikinci el araç piyasasındaki artış da dur durak bilmedi. Bu kapsamda taşıt kredisi alacak olan vatandaşları finanse etmek için harekete geçmiş olan Yapı ve Kredi Bankası, kasım ayında kullanılacak olan taşıt kredisi şartlarını açıkladı.

Birinci elden ikinci ele; şahsi araçtan ticari araca kadar tüm araç alımlarını finanse etmesiyle dikkat çeken bankalardan biri olan Yapı ve Kredi Bankası, geçtiğimiz gün yeni bir duyuru yayınladı. Kendi web sitesi aracılığıyla kamuoyuna taşıt kredisinde gerçekleştirdiği yenilikleri duyuran Yapı ve Kredi Bankası, kredisinin güncel faiz oranlarından vade süresine kadar her bir detayı açıkladı.

YAPI VE KREDİ BANKASI, TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARINI YÜZDE 2,49’A ÇEKTİ

 Yapı ve Kredi Bankası düğmeye bastı! Hem ticari hem de şahsi taşıt kredisi verilecek!

Taşıt kredilerinde her türlü aracı finanse etmeye hazır olan Yapı ve Kredi Bankası, 10 yaşa kadar olan tüm araçlar için taşıt kredisi kullanılabileceğini belirtti. Şubelerinden taşıt kredisi başvurularını kabul eden Yapı ve Kredi Bankası, tüm araçlar için taşıt kredisi faiz oranlarının yüzde 2,49’e düştüğünü duyurdu.

Kasım ayı boyunca yüzde 2,49’dan taşıt kredisi sağlayan Yapı ve Kredi Bankası, bu kapsamda çekilecek olan 150 bin TL’nin 24 ay vadedeki taksitini müşterileri için hesapladı. Buna göre, bu kredinin aylık masrafının 8 bin 964 lira 79 kuruş olduğu öğrenildi.

YAPI VE KREDİ BANKASI, TAŞIT KREDİSİ VADE ORANLARINI DUYURDU

Yayınladığı duyuru kapsamında yalnızca taşıt kredisinden alacağı karlılık oranına ilişkin bilgi vermeyen Yapı ve Kredi Bankası, aynı zamanda taşıt kredisinde kullanılabilecek olan maksimum vade süresini de açıklığa kavuşturdu. 48 aya kadar vade ile taşıt finansman desteği sunan Yapı ve Kredi Bankası’nın vadelere ilişkin gerçekleştirdiği duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“Araç 0-400.000 TL aralığında ise tutarın %70’ine kadar ve maksimum 48 ay vade ile, 400.000,01-800.000 TL aralığında ise tutarın %50’sine kadar ve maksimum 36 ay vade ile, 800.000,01-1.200.000 TL aralığında ise tutarın %30’una kadar ve maksimum 24 ay vade ile, 1.200.000,01-2.000.000 TL aralığında ise tutarın %20’si ne kadar ve maksimum 12 ay vade ile taşıt kredisi kullandırılabilmektedir.”

SONRAKİ HABER