Üç bakanlıkta promosyon ödemeleri 45 bin TL gündemde! İşte o bakanlıklarda promosyon rakamı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Emniyet Genel Müdürlüğü personellerine 36 ay kalma sözüne 27 bin TL promosyon ödemeleri verilmesi üzerine özellikle sağlık çalışanları promosyon ödemelerinde güncelleme beklediğini vurguladı.

Üç bakanlıkta promosyon ödemeleri 45 bin TL gündemde! İşte o bakanlıklarda promosyon rakamı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Emniyet Genel Müdürlüğü personellerine 36 ay kalma sözüne 27 bin TL promosyon ödemeleri verilmesi üzerine özellikle sağlık çalışanları promosyon ödemelerinde güncelleme beklediğini vurguladı. Bakanlıklar ilgili banka ile beraber belirledikleri ekibin yürüttüğü 36 ay sözüne banka promosyon ücreti çalışmalarına hız kazandırdı. 

Bankalar arasında her yıl ortalama neredeyse 5 milyona yakın emekli yer değiştiriyor. Açıklanan promosyon rakamlarına karşı kendilerini tutamayan ve gerekirse sözleşmelerini iptal ederek en yüksek rakamı veren banka ile anlaşma sağlayan emekliler olayları en derinliklerine kadar yaşadığı bilinir. 

Devlet kurum memurları arasında ciddi miktarda ilgili bakanlıkların çalışma yürüttükleri banka ile beraber promosyon rakamlarına ciddi değişiklik var. Bazı bakanlıklar 20 bin TL verirken, bazıları 45 bin TL'ye kadar çıkarıldığı görülüyor. Bankalar sayıları milyondan fazla memurların maaşlarını 36 ay boyunca kendi bankalarından almaları için ciddi miktarda sözleşme kapsamında ek ücret vermektedir. Çalışanlara kan ilacı gibi gelen ödeme, banka ve bakanlıklar arası değişiklik gösterdiğinden artık bu sorunların çözüme kavuşması gerektiği yönünde sert şikayetler gelmeye başladı. 

3 BAKANLIKTA PROMOSYON MAAŞLARI 45 BİN TL

Sağlık Bakanlığı, Türkiye geneli bütün il de yer alan sağlık müdürlüklerine gönderilen yazıda, banka promosyonları ile ilgili hiçbir şekilde işlem yapmayacakları bakanlığın bu konuda merkezi çalışma yürüttüğü en iyi sonucun sağlık çalışanları için verileceğini aktardı. 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık Bakanlığı ve Adli Tıp Kurumlarında çalışan memurların promosyon ücretlerinin yükseltilmesi yönünde çalışmaların başlaması güncel ekonomik şartlar altında yetersiz kaldığı ödemelerin yükseltilmesinin şart olduğunu vurguladı.

Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olmak üzere üç bakanlıkta çalışanlara verilecek promosyon ücretinde 45 bin TL'ye yakın olacağı iddia ediliyor.

Promosyon maaşları memurların 3 yılda bir maaşlarını aldıkları bankadan sözleşme kapsamında söz vermeleri durumundan ciddi miktarlara ulaşan ek ödeme denilebilir.

DEVLET KURUMLARI PROMOSYON RAKAMLARI

Türk Hava Yolları - . 40 bin TL
Polisler - 27 bin TL
İstanbul Büyükşehir Belediyesi - 27 bin TL
Ankara Büyükşehir Belediyesi -  27 bin TL
Emekliler - 10 bin TL