Türkiye'de üretilecek 2023 Mitsubishi ASX tanıtıldı! Bu bildiğin Renault!

Türkiye'de Bursa'da üretilecek olan 2023 model Mitsubishi ASX tanıtıldı. Yeni ASX modelinin Renault tarafından tedarik edilecek olması ve neredeyse birebir aynı olması dikkat çekti.

Türkiye'de üretilecek 2023 Mitsubishi ASX tanıtıldı! Bu bildiğin Renault!

Bir zamanlar Mitsubishi Lancer Evolution modelleri ile yarış dünyasında büyük bir paya sahip olan Japon otomotiv devi Mitsubishi bir süredir yeni modelleri ile gündeme gelmiyordu. Yeni nesil otomobilleri ile gündeme tekrar gelmeye başlayan Japon menşeili otomobil markası Mitsubishi'nin yeni ASX modeli ise bugün tanıtıldı.

Türkiye'de üretilecek 2023 Mitsubishi ASX tanıtıldı! Bu bildiğin Renault!

Fransız otomotiv devlerinden Renault tarafından üretimi gerçekleştirilecek olan otomobil modelinin Renault Captur ile aynı olması dikkat çekti. Neredeyse birebir aynı olan iki otomobil modelinin kıyaslaması yapıldığında ise Mitsubishi logosu ile piyasaya sürülecek olan otomobilin Renault modeline göre daha uygun bir fiyatla satılması bekleniyor.

Türkiye'de üretilecek 2023 Mitsubishi ASX tanıtıldı! Bu bildiğin Renault! - Resim : 2

Bursa'da üretimleri gerçekleşecek olan otomobil genel hatları ile dikkat çekerken Renault Captur ile olan benzerliğin biraz üst seviyelerde olması ise ilgileri topladı. Mitsubishi'ye ait olan bu otomobil modelinin 2023 yılının ilk aylarında yollarda görülmesi bekleniyor. 

Türkiye'de üretilecek 2023 Mitsubishi ASX tanıtıldı! Bu bildiğin Renault! - Resim : 3

Dış tasarım anlayışında Renault Captur ile neredeyse birebir aynı olan otomobilin ilk etapta Mitsubishi logolarının kaldırılması ve yerine Renault logosu eklenmesi durumunda iki otomobilin aynı görüneceği düşüncesi kısa sürede dile getirildi. Ön far tasarımında, arka stoplarına, jant tasarımından aynaya ve kapı altı trim parçalarına kadar birebir aynı gözüken iki otomobilin arasında iç tasarım anlamında ise bazı farklılıklar dikkat çekiyor. Vites kısmında bulunan tasarım farklılığı haricinde iç kısımda da pek çok benzerlik barındıran otomobilin motor gücüne ilişkin bilgiler de bugün verildi.

Türkiye'de üretilecek 2023 Mitsubishi ASX tanıtıldı! Bu bildiğin Renault! - Resim : 4

90 beygir gücüne sahip olan otomobilin160 Nm tork değeri bulunuyor. 1.0 litre kapasitesinde turboşarjlı benzinli motoru bulunuyor. Otomobilde otomatik vites seçeneği ise bulunmayacağı aktarıldı. 2023 yılında piyasaya sürülmesi beklenen otomobil modelinin yalnızca manuel şanzıman seçeneği bulunması dikkat çekti.

Türkiye'de üretilecek 2023 Mitsubishi ASX tanıtıldı! Bu bildiğin Renault! - Resim : 5

Öte yandan 160 beygir gücü ile gelecek olan bir diğer varyasyonun ise 140 Nm tork kapasitesi ve 1.6 litrelik de bir motoru bulunuyor. Bu modelde ise 6 ileri otomatik şanzıman seçeneği yer alacak.