Tüm rakamları unutturacak rekor promosyon anlaşması geldi! TEB 45 bin TL ödeme yapacak

Türkiye'de her gün takip edilen konular arasında yer alan maaş ödemelerinde yeni promosyon rekoru resmen kırıldı.

Tüm rakamları unutturacak rekor promosyon anlaşması geldi! TEB 45 bin TL ödeme yapacak

Tüm rakamları unutturacak rekor promosyon anlaşması geldi! TEB 45 bin TL ödeme yapacak - Türkiye'de her gün takip edilen konular arasında yer alan maaş ödemelerinde yeni promosyon rekoru resmen kırıldı. Emeklilere verilen promosyon ödemeleri yeni yıl itibariyle artan enflasyon ve hayat pahalılığı sonrasında kamu kurum ve özel sektör çalışanları için de ödenmeye başladı. Buna göre ise devlet üniversiteleri dahil birçok bakanlık ve kamu kurumlarında da promosyon anlaşmaları yenileniyor.

Promosyon anlaşmasına dair ilk detaylar da geldi.

Senato salonunda yapılan imza törenine Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Türk Ekonomi Bankası Ege Üniversitesi Şube Müdürü Ferhan Seven ve ilgili bürokratlar katıldı.

45 BİN TL İLE REKOR KIRILDI

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Banka yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, TEB’le yapmış olduğumuz mevcut anlaşmayı yenileyerek 45 bin lira promosyon ödenmesine yönelik protokole imza attık. Üniversite üst yönetimi olarak, çalışanlarımızın huzuruna ve mutluluğuna her zaman önem veriyoruz. Onların haklarını gözeterek, maaş promosyon ihalemizi rekor miktarla imzaladık” dedi.

Promosyon ödemelerinde rekor resmen Ege Üniversitesi'ne geçti. Yapılan anlaşma gündemde geniş yankı uyandırdı.

 

SONRAKİ HABER