Tarım kredi marketlerinde birçok üründe fiyat etiket değişiklikleri yapılmaya başlandı! İşte ürün ürün fiyat listeleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile birlikte Türkiye'de devlet tarafından desteklenerek açılmış olan Tarım kredi marketlerinde büyük indirim yarın resmen başlıyor. Tarım kredi marketlerinde birçok üründe fiyat etiket değişiklikleri yapılmaya başlandı! İşte ürün ürün fiyat listeleri

Tarım kredi marketlerinde birçok üründe fiyat etiket değişiklikleri yapılmaya başlandı!

Tarım kredi marketlerinde birçok üründe fiyat etiket değişiklikleri yapılmaya başlandı! İşte ürün ürün fiyat listeleri - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile birlikte Türkiye'de devlet tarafından desteklenerek açılmış olan Tarım kredi marketlerinde büyük indirim yarın resmen başlıyor. İndirimin başlaması ile birlikte toplamda 40 üründe sarı etiket eklenerek fiyatlar düşecek. Erdoğan'ın talimatları gündemde uzun süre konuşulurken hangi üründe ne kadar indirim olacağı merak edilmişti.

Tarım Kredi Kooperatif marketlerde toplamda 40 temel tüketim ürününde indirim başladı. Türkiye'de bin 400 markette fiyat etiketleri değiştirildi. Buna göre ise hafta başına kadar birçok üründe indirimler devreye girecek.

TARIM KREDİ GENEL MÜDÜRÜ HÜSEYİN AYDIN AÇIKLADI

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "Vatandaş sepetini daha ucuza dolduracak" dedi. Bazı ürünlerde çok ciddi indirim yaptıklarını belirten Aydın, özellikle tedariki daha rahat sağlanan ürünlerde daha yüksek oranlar uyguladıklarını söyledi.

40 ÜRÜNDE DEV İNDİRİM BAŞLIYOR

Tarım Kredi Kooperatifleri indirim gelecek ürünlerin listesini açıklamıştı.

  • Tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, kağıt peçete, rulo havlu, kolonya ve bebek bezinde indirimler 15 Ağustos 2022 tarihi itibariyle resmen başlıyor. 

İndirim haberleri sonrası zararına satış olacağı iddiaları üzerine market genel müdürü Aydın yaptığı açıklama da maliyetler artsa da fiyatlar sabit olarak kalacak dedi ve sözlerine devam etti. "Zarar etmeyeceğiz ama kar da etmeyeceğiz. Burada finansal bir yapı kurduk. Aracıyı ortadan kaldırıp, üreticinin daha da fazla kazanacağı bir sistem inşa ediyoruz. Hem üreticiyi destekliyoruz hem vatandaşı ucuz gıdayla buluşturmaya çalışıyoruz. Diğer marketler tedarikçilerine 120 güne kadar ödeme yapıyor. Biz bunu 60 güne indirdik. Üreticiye nefes aldırıyoruz, burada finansal maliyet yaratmayarak oradaki avantajı vatandaşın lehine kullanıyoruz" diye konuştu.