Son dakika emekli bayram ikramiyelerine rekor zam duyurusu yapıldı! Bayram ikramiyelerine 1.400 TL zam yapılacak

Emekli bayram ikramiyesinin bu yıl ne kadar olacağı araştırılırken AK Partili isimlerden çeşitli açıklamalar yapıldı. Bu durumda emekli bayram ikramiyesine zam yapılacağına ilişkin bir haber gündeme geldi.

Son dakika emekli bayram ikramiyelerine rekor zam duyurusu yapıldı!

Bayram ikramiyesi bu yıl ne kadar olacak? sorusunun yanıtı araştırılıyor. Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren 2023 emekli zammının açıklanmasının ardından Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda verilecek bayram ikramiye tutarları da araştırılmaya başlandığı bildirildi.

2022 yılında yılda iki kez emekliye 1100 TL bayram ikramiyesi verildiği belirtilerek 2023 yılı emekli bayram ikramiyesi zammının henüz belli olmadığı ancak yeni haberler de gelmeye başladı.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE 1.400 TL ZAM

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinden hesaplara geçen ikramiyenin 2023 yılında da bayramdan bir hafta önce ödenmesi beklendiği belirtilerek 2023 Ramazan Bayramı'nın 1. günü 21 Nisan tarihine denk geldiği aktarıldı.

Emekli ve memurların maaşına bu yıl yüzde 30’luk zam yapıldığı belirtilerek zam kararının Resmi Gazete’de yayımlandı. Bayram ikramiyeleri için de bir zammın söz konusu olduğu aktarıldı. kamugundemi.com olarak ulaştığımız bilgilere göre emeklilerin bayram ikramiyesi için beklentileri 2.500 TL oluyor. 

ZAM AÇIKLAMASI YAPILDI

Konuya ilişkin AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu talebe karşı olumlu yaklaşacağını ifade etti. Hüseyin Yayman'ın açıklamaları ise şöyle oldu:

"Ben inanıyorum ki Cumhurbaşkanımızın kendisine milletimizden yönelen bu talebe karşı da olumlu bir tavır gösterecek. Ben bu çağrıları Cumhurbaşkanımızın duyacağına inanıyorum. İnşallah bu konuda da milletimize mahcup olmayacak bir zam oranı yapılacaktır"

SONRAKİ HABER