Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi resmen duyurdu! 1 ay boyunca ücretsiz olacak: Herkes yararlanabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin en hızlı metrosunun kullanılacağı hattın açılışında konuştu be çok önemli müjdeler verdi.

Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi resmen duyurdu! 1 ay boyunca ücretsiz olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu Açılış Töreni'nde çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında metro hattı sayesinde Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na 24 dakikada ulaşılabileceği belirterek tüm projeler tamamlandığında da İstanbul'un raylı sistem hattını 380 kilometrenin üstüne çıkaracaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında İstanbul dünyada en fazla raylı sistem yapılan şehirlerin başında geldiğini belirtti ve İstanbul'un trafik sorununu raylı sistemlerle çözme sözümüz adım adım yerine getireceklerini vurguladı.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI 

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verildi:

Bu şehri her alanda hak ettiği seviyeye çıkartmak için gece gündüz çalıştık. Bu şehrin her meselesiyle yakından ilgilendik, hangi belediyenin kimde olduğuna bakmadan Fatih'in emaneti bu şehrin her sıkıntısına çözüm aradık, bu şehri kimsenin insafına bırakamayız. Kağıthane'ye 'Kağıttepe' diyenlerden, Paris'i bildikleri kadar İstanbul'u bilmeyenlerden fazla bir şey beklemiyoruz.

İstanbul'u Türkiye Yüzyılına hazırlayacak yatırımlar yaptık, şehrin geleceğini inşa edecek projeler ürettik. 10 tane sürücüsüz metro adımını biz attık. Asrın Projesi olan Marmaray ve Avrasya Tüneli ile başlattığımız ulaşım atılımlarını kesintisiz yürüttük.

Devletin kasasından 1 kuruş çıkmadan yapılan İstanbul Havalimanı, bugün Avrupa'nın en yoğun, dünyanın en iyi havalimanları arasında ilk sırada yer alıyor.

"KANAL İSTANBUL'U ER GEÇ ÜLKEMİZE KAZANDIRMAKTA KARARLIYIZ"

İstanbul için aşkla çalışmaya devam edeceğiz. Kanal İstanbul projesiyle şehrimize yeni bir soluk boğazı açarak hem Boğaz'ın yükünü hafifletecek hem de İstanbul'un marka değerini yükselteceğiz. Kanal İstanbul'u er geç ülkemize kazandırmakta kararlıyız. 1994'ten beri çalışmalarımızı engellemek isteyenleri dinlemedik.

Geçtiğimiz 20 yılda İstanbul'a kazandırdığımız her hizmeti, Türkiye Yüzyılının önsözü, altyapısı olarak görüyoruz. Bu yatırımları Türkiye Yüzyılının girizgahı olarak görüyoruz. Cumhuriyet tarihimiz boyunca kalkınma hamlelerinde ihanet gafletle karşılaştık, yılmadık. Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine halel getirmek isteyenlere izin vermedik, milli iradeyi devre dışı bırakmak isteyenlere fırsat vermedik.

ÜCRETSİZ MÜJDESİ VERİLDİ

Metro hattı 1 ay süreyle ücretsiz olarak istifade edilecek. Bu devletin bütçesi sizler için, bu milli bütçe sizler için. Bizler de sizler için mücadelemizi sürdürüyoruz.

SONRAKİ HABER