Sabaha gözlerimizi zam haberi ile açtık! Yeni zam duyuruldu: Yeni fiyatlar bugünden geçerli oldu

Peş peşe gelen zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Yeni zam bugün duyuruldu ve yeni fiyatların da geçerli olduğu aktarıldı.

Sabaha gözlerimizi zam haberi ile açtık! Yeni zam duyuruldu: Yeni fiyatlar bugünden geçerli oldu

Simit fiyatları her zaman merak edilen ürün fiyatlarından tanesi olduğu belirtilerek 2023 Yılında simit fiyatlarının ne kadar olduğu araştırılmaya başlandı. Son dakika bilgisine göre bugünden itibaren Ankara’da simit 7 TL’ye satılacağı paylaşıldı.

7 LRİADAN SATILIYOR 

Ankara’da yaşayan vatandaşlar simit için bugünden itibaren daha fazla ödeme yapacakları belirtilerek TV100’de yer alan habere göre, bugünden itibaren 100 gramlık simit 7 TL’den satılacağı paylaşıldı.

AÇIKLAMA YAPILDI 

Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş bir açıklama yaptı. Delibaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Pazartesi günü Ankara’da 100 gramlık simit 7 TL. Sadece Ankara’da değil Türkiye’de doğal gazın yüzde 164 zam alması, elektriğin yüzde 200 zam alması, un fiyatlarının tekrardan yüzde 20, yüzde 30 zam yemesi, susam fiyatının hareketlenmesi, kiraların artış göstermesi ve asgari ücretin yüzde 65 zam almasından dolayı Ankara simidi 7 lira olmuştur."

İZMİR FİYATLARI

Tüm bunlarla beraber İzmir’de bazı simitçiler satışı 5 TL’den yapıyorlar. Simit fiyatlarına yeni bir zam gelip gelmeyeceği ise şuan belli değil.

SONRAKİ HABER