Renault Türkiye CEO'su ÖTV düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu

Otomobillerde matrah düzenlemesi için tarih verilirken, otomobil sektöründe ki satışlarda durdu. Renault Türkiye CEO'su tarafından konuya dair açıklamalar geldi.

Renault Türkiye CEO'su ÖTV düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu

Renault Türkiye CEO'su ÖTV düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu - Otomobillerde matrah düzenlemesi için tarih verilirken, otomobil sektöründe ki satışlarda durdu. Renault Türkiye CEO'su tarafından konuya dair açıklamalar geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati tarafından geçtiğimiz günlerde gelen açıklamalar ile birlikte otomobillerde ÖTV matrahının güncelleneceği iletilmişti.

Alt matraha düşen otomobil gruplarında yüzde 10 ve 20 oranında ÖTV indirimi resmen yapılmış olacak. 1 Aralık'ta devreye girecek olan matrah düzenlemesi pazarda ciddi karışıklığa sebep oldu.

ÖTV'de matrah indirimi açıklaması sonrası; sıfır otomobil araba alacak olan kişiler siparişleri hemen iptal ederken, vatandaşlar daha ucuza alabilmek için 1 Aralık tarihinde yürürlüğe girecek olan ÖTV değişikliğini beklemeye başladı.

RENAULT TÜRKİYE CEO'SUNDAN AÇIKLAMA GELDİ

Renault Türkiye CEO'su Hakan Doğu tarafından Bloomberg HT'ye yapılan açıklamalarda; düzenlemelerin doğru olduğu fakat tarih verilmesinde ise neticelerin tamamen durma noktasına geldiğini bunu da pek hoş karşılamadıklarını ifade etti.

SONRAKİ HABER