Promosyonda tarih belli oldu! 2 Ekim'den itibaren ek ödeme rakamları 5 haneli olacak! İşte bankaların emeklilere ödeyeceği tutar

Emeklilerin gözü kulağı Ekim ayında. Promosyon rakamları bankalar tarafından her ay yapılan yeni kampanyalar ile artırıma giderken yeni ayda rakamlar nasıl olacak? Promosyonda tarih belli oldu! 2 Ekim'den itibaren ek ödeme rakamları 5 haneli olacak! İşte bankaların emeklilere ödeyeceği tutar

Promosyonda tarih belli oldu! 2 Ekim'den itibaren ek ödeme rakamları 5 haneli olacak!

Promosyonda tarih belli oldu! 2 Ekim'den itibaren ek ödeme rakamları 5 haneli olacak! İşte bankaların emeklilere ödeyeceği tutar - Emeklilerin gözü kulağı Ekim ayında. Promosyon rakamları bankalar tarafından her ay yapılan yeni kampanyalar ile artırıma giderken yeni ayda rakamlar nasıl olacak? Türkiye'de ilk olarak Kamu Gündemi tarafından duyurulan emekli promosyon ödemelerinde ki artış haberleri yine her zaman olduğu gibi sayfamızdan siz değerli emeklilere aktarılacak. Buna göre ise emekliler yeni promosyon artışı için tarihi beklerken elde edilen bilgilere göre ise 2 Ekim tarihinden itibaren yeni rakamlara geçiş sağlanacak.

Emekliler yaşanılan hayat pahalılığı karşısında bankalardan gelecek olan promosyon rakamlarını araştırıyor. Bir nebze acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilen emekliler bu süreçte yoğun çaba vererek taşıdıkları emekli maaşlarında yeni dönemde ki artışları da yakından takip ediyor. Türkiye'de halen aylığını taşımayan 5 milyondan fazla emekli varken yapılacak yüksek promosyon artışı sonrasında ise maaşlarını taşımak için harekete geçecek.

EKİM AYI 5 HANELERE ÇIKILACAK AY OLARAK GÖRÜLÜYOR

Türkiye'de uzun süre 4 haneli rakamlarda yer alan promosyon rakamları yeni ay ile birlikte artık 5 haneye çıkacak. Buna göre ise en düşük emekli promosyon rakamlarının 10 bin TL olması bekleniyor. Yapılacak artış ile birlikte de kamu bankaları da promosyon sürecine dahil olabilir.

Promosyon artışlarından itibaren sürekli olarak müşteri kaybı yaşayan kamu bankaları bu süreçte gelen talimata göre değerlendirmelerini tamamladı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından gelecek yeni promosyon rakamları da özel bankaların çıtayı daha da arttırmasına sebep olabilir. Buna göre ise uzun zamandır promosyonda artışa gitmeyen kamu bankalarının ne zaman yapacağı ise belirsiz.

Özel bankalarda rakamların 10 bin TL ve üzerine çıkması beklentiler arasında yer alıyor. Ek bonus ve ödüller dahil emeklilere 10 - 11 bin TL arasında ödeme yapan özel bankalar herhangi ek ödemesiz nakit olarak 10 bin TL ödeme yapacağı bildirildi.

BANKALAR 2 EKİM'DE ARTIŞI AÇIKLAYACAK

Birçok banka 1 Ekim'de promosyon rakamlarını açıklarken yaşanacak gelişmelere göre ise özel bankalar net tutarlarını 2 Ekim 2022 tarihi itibari ile emeklilere sağlayacak.

Promosyonda her an tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için Kamu Gündemi mobil uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza kurabilirsiniz.

Android kullanıyorsanız tıklayın.

iPhone kullanıyorsanız tıklayın.

SONRAKİ HABER